Cykl bezpłatnych szkoleń „Miasto Zdrowia”

Kategoria: Szkolenia i konferencje
17.08.2015
4 września w Krakowie rusza cykl bezpłatnych szkoleń „Miasto Zdrowia” na temat nowoczesnych rozwiązań medycznych dla województw, regionów i miast.

miasto-zdrowia-banner-fundusze.jpg

Organizatorami szkolenia w Krakowie jest Centrum Medyczne iMed24 oraz Comarch Healthcare S.A. Szkolenie objęte jest Patronatem Honorowym Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego.

"Miasto Zdrowia" to cykl bezpłatnych szkoleń dedykowanych osobom związanym z opieką medyczną w Polsce. Celem wydarzenia jest  propagowanie nowoczesnych rozwiązań w obszarze opieki medycznej oraz sposobów pozyskiwania funduszy unijnych na innowacyjne projekty z zakresu e-zdrowia.

W trakcie szkoleń uczestnicy będą mieli również możliwość zyskania profesjonalnej i kompleksowej wiedzy na temat regionalnych platform wymiany danych medycznych popartej przykładami wdrożeń.

Koncepcją „Miasta Zdrowia” mogą być objęte ośrodki medyczne (szpitale, przychodnie, poradnie) jednostki administracyjne oraz system oświaty i świat biznesu. „Miasto Zdrowia” zakłada nieprzerwaną opiekę medyczną, która jest dopasowana do potrzeb człowieka od momentu jego narodzin. 

Aby zrealizować założenia twórców koncepcji „Miasta Zdrowia” stosowana jest elektroniczna dokumentacja medyczna oraz rozwiązania zdalnej opieki medycznej z wykorzystaniem urządzeń Comarch Healthcare.

"Do tej pory, w Polsce nie wdrożono podobnego rozwiązania, które w sposób kompleksowy i zintegrowany realizowałoby w przestrzeni miejskiej zestaw usług zdalnej opieki i diagnostyki, dodatkowo inteligentnie zarządzało danymi medycznymi umożliwiając ich wysoką dostępność w różnych kanałach oraz realizowało funkcje analityczne i raportujące dla służb administracyjnych miasta. Jeżeli wystartujemy z kompleksowymi wdrożeniami, to możemy to uznać za sukces całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce" - podsumował Piotr Madej, Dyrektor ds. Telemedycyny i Aparatury Medycznej w spółce Comarch Healthcare.

Na bezpłatne szkolenie zapraszamy w szczególności pracowników administracji publicznej, personel medyczny, a także przedstawicieli ośrodków naukowo-badawczych.