Znajdź w sobie POWER i dołącz do grona 21 tys. osób, które znalazły pracę

Kategoria: Działania promocyjne
11.06.2018
Masz od 15 do 29 lat i jesteś z Małopolski? Nie uczysz się i nie pracujesz? Myślisz, jak odnaleźć się na rynku pracy? Chciałbyś zacząć coś robić w życiu, ale nie wiesz jak? Nie martw się! Możesz zyskać wsparcie dzięki unijnemu Programowi Wiedza Edukacja Rozwój.

banner POWER 640x359.jpg

Celem programu jest pomoc w znalezieniu pracy osobom młodym. Jest to również wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców powracających do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz dla osób mieszkających na terenach wiejskich. Wsparcie z PO WER mogą otrzymać osoby w wieku od 15 do 29 lat, które nie pracują, nie uczą się i nie szkolą.  Dla każdego uczestnika programu PO WER przygotowywana jest indywidualna ścieżka rozwoju, związana m.in.: ze stażem, uczestnictwem w szkoleniu, pracą w konkretnej firmie czy zdobyciem kasy na własną firmę - możliwości jest wiele.

Rekrutacja trwa! 

Sprawdź listę aktualnie realizowanych inicjatyw dla osób młodych.

PO WER wspiera młodych z Małopolski 

Od początku realizacji programu PO WER w Małopolsce, czyli od 2015 r. – ze wsparcia skorzystało prawie 39 tys. Małopolan. Prawie 21 tys. z nich: 13 tys. kobiet i niemal 8 tys. mężczyzn znalazło pracę. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie do tej pory podpisał 134 umów na projekty dla młodych o wartości niemal 454 mln zł.

To dzięki PO WER organizacje, instytucje i firmy z Małopolski mają możliwość realizacji pomysłów na projekty, które pomagają osobom młodym w wejściu na rynek pracy. Do tej pory projekty zostały zrealizowane m.in. przez organizacje pozarządowe, powiatowe urzędy pracy, ochotnicze hufce pracy, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, dialogu społecznego czy partnerstwa lokalnego.

Co konkretnie udało się dzięki programowi PO WER?

Młodzi ludzie otworzyli ponad 5 tys. firm, m.in. zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, fizjoterapeutycznych, firm budowlanych i wykończeniowych. Powstały również działalności gospodarcze w branży prawniczej, motoryzacyjnej, fotograficznej, a także dotyczącej projektowania i oprogramowania.

Osoby przed 30-tką wzięły także udział w licznych szkoleniach, np.: w zawodzie instruktor sportu w specjalnościach: trener personalny, narciarstwo zjazdowe, survival, strzelectwo sportowe i strzelectwo bojowe, samoobrona, wspinaczka skałkowa czy pływanie.

Odbyły się również kursy w profesjach, np.: spawacz blach i rur, operator ładowarki jednonaczyniowej czy montażysta rusztowań budowlano-montażowo-metalowych.

Pół tysiąca osób otrzymało bony stażowe, dzięki którym odbyły u wybranego pracodawcy 6-miesięczny staż, gwarantujący pracę jeszcze minimum przez pół roku od jego zakończenia.

Prawie tysiąc młodych Małopolan skorzystało z bonów na zasiedlenie, które pokryły koszty zamieszkania w związku z podjęciem pracy poza miejscem dotychczasowego pobytu, a także z bonów szkoleniowych na podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Program PO WER to szansa na zdobycie wartościowego doświadczenia oraz nowych umiejętności, które na rynku pracy są bardzo doceniane. Nie czekaj, już dziś sprawdź listę aktualnych projektów!