Bony na innowacje - trwa nabór wniosków

Kategoria: Wydarzenia
07.09.2018
Już po raz czwarty RPO wspiera małopolskie mikro, małe i średnie firmy bonami na innowacje. Na ten cel przeznaczono prawie 16 mln zł.

Fundusze Europejskie wspierają transfer technologii do firm

Trwa trzecia runda naboru wniosków dla przedsiębiorstw, które planują rozwijać swoją działalność w oparciu o nowoczesne technologie. Konkurs (podzielony na 5 kolejnych rund) potrwa do 2 października br.

MEdapp_robocze_640.png

Przedsiębiorco, odważ się na innowacyjność!

W ramach naboru przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie naszego województwa mogą otrzymać dotację na podjęcie współpracy z sektorem naukowo-badawczym, np. uczelniami technicznymi, laboratoriami, w szczególności na zakup usług badawczo-rozwojowych i/lub proinnowacyjnych. Dofinansowanie pokryje wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych środków na opracowanie metod i procedur  zaawansowanej technologii.

LavaVision---interaktywne-urządzenie-projekcyjne--(4)_640.png

Wsparcie dopasowane do potrzeb

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. mały lub duży bon na innowacje. Pierwszy z nich pozwala na sfinansowanie do 50 000 zł wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, natomiast duży bon – nawet do 100 000 zł. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od ilości otrzymanych bonów. W przypadku gdy przedsiębiorca otrzymuje bon po raz pierwszy, maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 90% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku gdy sięga po bon drugi raz – wartość dofinansowania może wynieść 80%, a gdy otrzymuje bon po raz trzeci i kolejny – 70%.

SILENCIUM_640.png

Jak zdobyć bon na innowacje - sprawdź na: Bony na innowacje

Informacje nt. aktualnych konkursów i warunków aplikowania otrzymasz również dzwoniąc na Infolinię: (12) 616 06 16 lub w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.