Fundusze Europejskie na antenie TVP Kraków

Kategoria: Działania promocyjne
30.05.2018
Do 6 czerwca tematyka Funduszy Europejskich będzie gościć na antenie TVP Kraków w programie „Fundusze z Myślą o Tobie”.

TVP_KRAKOW (3).png

W 4 odcinkach pokażemy jak Fundusze zmieniają małopolskie subregiony. 

Odwiedzimy różnorodne miejsca, które skorzystały z Funduszy Europejskich, prezentując to co zostało zrobione dzięki wsparciu UE oraz przydatne informacje, jak sięgać po środki europejskie.

Harmonogram emisji:


  • Emisja 1 odcinka - 14 maja, godz. 18:15 (powtórka 1 odc. - 28 maja, godz. 18:15)
  • Emisja 2 odcinka - 16 maja, godz. 18:10 (powtórka 2 odc. - 30 maja, godz. 18:10)
  • Emisja 3 odcinka - 21 maja, godz. 18:15 (powtórka 3 odc. - 4 czerwca, godz. 18:15)
  • Emisja 4 odcinka - 23 maja, godz. 18:10 (powtórka 4 odc. - 6 czerwca, godz. 18:10)

***

Premiera programu w poniedziałek, 14 maja, o godz. 18.15. W pierwszym odcinku odwiedzamy subregion tarnowski. Pokażemy jak z FE korzysta Centrum Sztuki Mościce czy Gmina Pleśna.

Zaproszenie na 1 odcinek programu "Fundusze z myślą o Tobie".


Zobacz pierwszy odcinek programu "Fundusze z myślą o Tobie"

W pierwszym odcinku odwiedziliśmy subregion tarnowski. Centrum Sztuki Mościce otrzymało dofinansowanie unijne na II etap modernizacji. Dzięki blisko 2 mln wsparcia powstaje nowoczesna sala widowiskowa spełniająca wymagania nie tylko publiczności i artystów, ale także wymogi bezpieczeństwa. Docieplenie budynków, likwidacja starych kotłów, nowe atrakcje dla turystów – w pierwszym odcinku zobaczyć można jak z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich radzi sobie Gmina Pleśna.


Zobacz drugi odcinek programu "Fundusze z myślą o Tobie"

Tym razem gościmy między innymi w uzdrowisku Żegiestów. Już niedługo dzięki unijnemu wsparciu tutejszy Dom Zdrojowy odzyska dawny blask. Z myślą o kuracjuszach zaplanowano powiększenie części zabiegowej budynku i wyposażenie jej w nowoczesne urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego. 

A co daje udział w projekcie Kierunek Kariera? Na to pytanie odpowiedzą zarówno pracownicy Centrum Informacji i Planowania Kariery  Zawodowej oraz sami uczestnicy projektu.


Zobacz trzeci odcinek programu "Fundusze z myślą o Tobie"

W trzecim odcinku dowiadujemy się jak działa Małopolska Chmura Edukacyjna oraz co zyskują przedsiębiorcy biorący udział w projekcie SPIN  realizowanym przez Akademię Górniczo - Hutniczą, Politechnikę Krakowską oraz Uniwersytet Jagielloński.

Powrót  do przeszłości zapewni nam wizyta w Zamku w Suchej Beskidzkiej, najcenniejszym zabytku sztuki renesansowej w Małopolsce.

Dzięki 6 mln zł unijnego wsparciu trwają tu prace konserwatorskie i restauratorskie, po ich zakończeniu Zamek i jego otoczenie odzyskają swój niepowtarzalny blask.

Na koniec zobaczymy jak wygląda praca strażaków w Mogilanach.


Zobacz czwarty odcinek programu "Fundusze z myślą o Tobie"

W czwartym odcinku możemy przyjrzeć się pracy małopolskiego przedsiębiorcy, który zasmakował w słodkim biznesie oraz firmie realizującej obecnie największy projekt dofinansowany ze środków RPO na inwestycje związane z produkcją ekologicznych urządzeń grzewczych. Olkusz pochwali się nowymi atrakcjami turystycznymi.