Małopolska - otwieramy sezon zimowy!

Kategoria: Wydarzenia
15.12.2017
Ponad 60 ośrodków narciarskich jest już w pełni przygotowanych do rozpoczęcia sezonu! Co najmniej 300 wyciągów i przeszło 250 km tras zjazdowych czeka tej zimy na turystów, którzy zawitają na wypoczynek do małopolskich miejscowości.

narty_640.jpg

Szusuj z nami

Potencjał naszego regionu, związany z zimową rekreacją, systematycznie się zwiększa i czyni go atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu. W Małopolsce sukcesywnie przybywa nowych stacji narciarskich, a starsze obiekty poddawane są modernizacji. Narciarze i snowboardziści mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane, oświetlone stoki, zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy zjazdowe, nowoczesne i komfortowe wyciągi. Na miłośników białego szaleństwa czekają także takie udogodnienia jak skipassy, czyli innowacyjne rozwiązanie pozwalające na korzystanie z oferty kilku stacji. Bogata oferta tras przygotowana została również dla amatorów narciarstwa biegowego, które przeżywa w ostatnim czasie swój prawdziwy renesans. Dla zmęczonych całodziennym szusowaniem oraz tych, którzy preferują spokojniejsze formy wypoczynku, również nie zabraknie atrakcji. Spacery wiodące ścieżkami edukacyjnymi, relaksujące kąpiele w basenach termalnych czy zjazdy na licznych torach saneczkowych – w Małopolsce każdy znajdzie coś dla siebie!

Eliaszowka_Wegielnik_640.jpg

Nowe atrakcje w regionie

Dynamiczny rozwój infrastruktury turystycznej i powiązanych z nią usług to w dużej mierze efekt wsparcia pochodzącego z funduszy unijnych. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoliły na realizację wielu inwestycji, dzięki którym oferta turystyczna Małopolski jest tak bogata i konkurencyjna.

Przykłady realizowanych projektów:

  • budowa wieży widokowej ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w koronie drzew w Krynicy Zdroju,
  • budowa karczmy widokowej w Jurgowie,
  • budowa Centrum narciarstwa biegowego Gorce – Klikuszowa,
  • rozbudowa wyciągu narciarskiego Polana Sosny,
  • rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Nowy Targ poprzez zakup specjalistycznego sprzętu do przygotowania tras biegowych oraz budowę wież widokowych.

Środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego także w 2018 roku zasilą sektor turystyczny. Już w marcu miejscowości uzdrowiskowe będą mogły podjąć starania o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną – na ten cel przeznaczono kwotę ponad 11,2 mln zł. Niemal 50 mln zł przewidziano na projekty rewitalizacyjne – nabór wniosków o dotację w zakresie odnowy obszarów wiejskich planowany jest na lipiec. W tym samym miesiącu ogłoszony zostanie także konkurs wspierający rozwój szlaków turystycznych i rekreacyjnych w subregionach – pula środków do rozdysponowania to ponad 4,3 mln zł.

Szlak_dookola_Tatr_640.jpg

Zimo, przybywaj!

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza dziś wszystkich sympatyków białego puchu na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018. Gospodarzem tegorocznej, 11 edycji wydarzenia jest stacja narciarska Laskowa – Kamionna. Uczestnicy i zaproszeni goście będą mieli okazję zapoznać się ze zmianami, które zaszły w obszarze turystyki w regionie dzięki projektom realizowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Wydarzenie stanie się również okazją do uroczystego przekazania reprezentantom punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej certyfikatów poświadczających wysoką jakość ich pracy.

Wielbiciele zarówno jednej, jak i dwóch desek, którzy przybędą do Laskowej, będą mogli szusować po liczących aż 4 800 m, sztucznie naśnieżanych, oświetlonych i zróżnicowanych pod względem trudności trasach narciarskich. Na miejscu czeka na gości także szkoła narciarska, punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski. Planowane są także szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz liczne atrakcje dla dzieci.