Piąta edycja DOFE już za nami

Kategoria: Wydarzenia
16.05.2018
W miniony weekend w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich Małopolanie po raz kolejny mieli okazję przekonać się, w jaki sposób środki unijne przyczyniają się do rozwoju naszego regionu.

DOFE_Na_Niby_Studio.png

Nowoczesne technologie wśród nas

Przedsiębiorstwa, które włączyły się w wydarzenie, dały przykład jak dzięki wsparciu Funduszy Europejskich małopolskie firmy mogą rozwinąć swoją działalność i podążyć za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki temu do wirtualnej rzeczywistości mogli przenieść się ci, którzy odwiedzili krakowskie firmy Voice Finder i Na Niby Studio. 

DOFE_Kraków_NaNibyStudio_4_web.jpg

Za sprawą okularów 3D goście pierwszej z nich stawiali się projektantami wnętrz i samodzielnie aranżowali przestrzeń w alternatywnej rzeczywistości przemieszczając obiekty, czy dowolnie zmieniając ich kolorystykę. Tajemnice Virtual Reality odkrywano także w siedzibie Na Niby Studio, gdzie gospodarze m.in. zaprezentowali sposoby wykorzystania VR w biznesie.

DOFE_Kraków_Ogród-Botaniczny-UJ_4_web.jpg

Weekend z kulturą

W Dniach Otwartych licznie wzięły udział małopolskie instytucje kultury, które dzięki unijnemu wsparciu stają się nowoczesnymi obiektami z bogatą i ciekawą ofertą. Przygotowane przez nie wydarzenia i atrakcje cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników DOFE.

DOFE_Muzeum_Etno.png

W Muzeum Etnograficznym w Krakowie w czasie rodzinnych warsztatów zgłębiano tajniki etnomedycyny, natomiast w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej odkrywano tajemnice związane z malarstwem naskalnym.

DOFE_Kraków_Muzeum-Etnograficzne_1_web.jpg

Teatr Groteska i Opera Krakowska zdradziły odwiedzającym „sekrety sceny” i umożliwiły chętnym zaglądnięcie do zakamarków niedostępnych widzom na co dzień. W wielu instytucjach na Małopolan czekały zniżkowe bilety, możliwość bezpłatnego wstępu, czy atrakcyjne oprowadzania z przewodnikiem.

DOFE_Kraków_Opera-Krakowska_3_web.jpg