W Małopolsce stawiamy na rozwój

Kategoria: Szkolenia i konferencje
17.02.2017
Trwa seria bezpłatnych szkoleń dla wszystkich zainteresowanych programem Małopolskie Talenty. Podczas spotkań dowiesz się, jak zdobyć dotację i stworzyć dzięki niej kuźnię młodych talentów w swoim powiecie.

malopolskie-talenty1_640.jpg

JST, uczelnie, szkoły, NGO – to grupa potencjalnych beneficjentów, którzy w ramach działania „Wsparcie uczniów zdolnych” mają szansę utworzyć w swoich powiatach Centrum Wspierania Uczniów Zdolnych (CWUZ). To kolejna ciekawa oferta edukacyjna dofinansowana z Regionalnego Programy Operacyjnego.  W rezultacie uczniowie będą mogli korzystać z zajęć językowych, matematycznych, naukowo-technicznych czy dowiedzieć się więcej o przedsiębiorczości lub technologiach informatycznych.

Już w marcu ogłoszony zostanie nabór uzupełniający na tworzenie Centrów Wspierania Uczniów Zdolnych, w których małopolscy uczniowie będą mogli korzystać z pozalekcyjnych zajęć dodatkowych. Stworzenie takiego miejsca w powiatach to możliwość rozwoju, zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz średnich.

Centra Wspierania Uczniów Zdolnych to miejsca z bogatą ofertą, z której skorzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele biorący udział w projekcie. Ci pierwsi będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje językowe, matematyczne, naukowo-techniczne, czy dowiedzieć się więcej z zakresu przedsiębiorczości  i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Z kolei dla nauczycieli to szansa rozwoju zawodowego i możliwość dodatkowego wynagrodzenia za prowadzenie zajęć.

Więcej o Małopolskich Talentach

Dowiedz się, gdzie w Twoim powiecie ma szansę powstać CWUZ i już dziś aplikuj do udziału w projekcie lub poinformuj o nim szkoły w swojej okolicy. Ten projekt to szansa na rozwój dla każdego zdolnego dziecka w Małopolsce.

Terminy szkoleń dla podmiotów zainteresowanych udziałem w projekcie: