Weekend w Tarnowie pod znakiem Funduszy Europejskich

Kategoria: Wydarzenia
14.05.2018
W ostatni weekend, w samym sercu polskiego bieguna ciepła, spotkaliśmy się z wieloma osobami zainteresowanymi Funduszami Europejskimi. Oprócz praktycznej wiedzy jak skorzystać z dotacji, dostarczyliśmy też dużej porcji inspiracji i rozrywki.

1_Weekend_Tarnow (5).png

Zapytali o Fundusze

Okołu stu osób skorzystało z bezpłatnych konsultacji z naszymi specjalistami. Zainteresowani pytali o środki na założenie firmy i rozwój już istniejącego biznesu, a także możliwości szkoleń dla pracowników. Wiele osób chciało dowiedzieć się w jaki sposób mogą skorzystać z dofinansowanych kursów i staży oraz jak pozyskać środki na odnawialne źródła energii i wymianę pieca. Porady były udzielane w Mobilnym Punkcie Informacji o FE.

1_Weekend_Tarnow (6).png

Quiz wiedzy, konkurs i lekcja europejska

Odbył się Quiz Wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich, Konkurs „Weekend z Funduszami” oraz lekcja europejska. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami: czym jest VeloDunajec? nad jaką rzeką wisi Kładka Bernatka ? kto był największą gwiazdą zeszłorocznego Festiwalu Live Festival w Oświęcimiu? Do zwycięzców powędrowały cenne nagrody tablet, hulajnoga i deskorolka. Nagrody wręczył Pan Marszałek Stanisław Sorys.

1_Weekend_Tarnow (2).png

Stoiska z wynalazkami i niecodziennymi produktami

Na tarnowskim Rynku obecne były też firmy i instytucje, które na swoich stoiskach zaprezentowały produkty, wynalazki i projekty, zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim. Firma LavaVision umożliwiła dzieciom zamienianie zwykłej podłogi w interaktywną przestrzeń do zabawy, za pomocą pisaków świetlnych i w trybie sterowania ruchem. Duże zainteresowanie odwiedzających wzbudziły eksponaty z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. 

1_Weekend_Tarnow (1).png

Każdy chętny mógł przeprowadzić ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem spirali, brachistochronu, małej karuzeli, równi pochyłej i poznać prawa fizyki. Najmłodszych przyciągały niespodzianki z Parku Dinolandia w Inwałdzie: makieta dinozaura, puzzle 3D i ogromny „dino-pluszak”. Dorośli poznali najnowocześniejsze systemy związane z energią odnawialną, które prezentowało Centrum Transferu Wiedzy Miękinia AGH. 

Od ekspertów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy mogli się też dowiedzieć, jak skorzystać z dofinansowywanych szkoleń na kursy językowe, komputerowe czy prawa jazdy. Nagroda za najciekawsze stoisko powędrowała do Ogrodu Doświadczeń.

1_Weekend_Tarnow (7).png

Dzień zakończyliśmy relaksującym seansem filmowym. Kultowa francuska komedia „Nietykalni” jak zawsze bawiła i wzruszała widzów.

Wszystkie atrakcje Weekendu z Funduszami były bezpłatne.