Zapraszamy do Pleśnej!

10.08.2017
Przed nami cykl imprez plenerowych Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”. Pierwsza Strefa stanie w najbliższy weekend w Pleśnej w powiecie tarnowskim.

plesnabaner.jpg

Strefa Funduszy Europejskich pozwala nie tylko na przyjemne spędzanie czasu i korzystanie z dostępnych atrakcji, ale również na uzupełnienie wiedzy o tym, jak sięgać po unijne dofinansowanie.

Impreza w Pleśnej odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia na terenie obok tamtejszego Centrum Kultury.

Trzy dni

Harmonogram Strefy jest dość czytelny. O ile pierwsze dwa dni – piątek i sobota – będą niemal w całości poświęcone pogłębieniu wiedzy na tematy unijne, o tyle niedzielny finał będzie miał formułę wakacyjnej imprezy plenerowej.

Niedzielne atrakcje

W niedzielę 13 sierpnia Strefa Funduszy Europejskich w Pleśnej będzie otwarta od 13.00. O tej porze zaprezentowane zostaną stoiska osób, przedsiębiorców czy instytucji, które już skorzystały ze środków unijnych.

Podczas imprezy odbędą się pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu OSP w Pleśnej, organizowane będą konkursy ze znajomości problematyki europejskiej, nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się zespoły taneczne, zagrają również zespoły muzyczne Sayes i Serencza, wystąpi Mariola Czuper oraz Kinga i Anna Gurgul. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz stoisk kulinarnych.

Szczegółowy program niedzielnej części Strefy:

13:00 powitanie w Strefie Funduszy Europejskich w Pleśnej

13:00-13:15 konkurs ,,Balonowy Test Głowy”

13:15-13:30 występ wokalny Marioli Czuper

13:45-14:00 konkurs Koło Fortuny dla dzieci

14:00-14:05 konkurs "Małopolska Twórcza”

14:05-14:30 lekcja europejska w formie quizu

14:30-14:45 występ wokalny Marioli Czuper

15:00-15:20 konkurs Koło Fortuny dla dzieci

15:30-16:00 występ wokalny Kingi i Anny Gurgul

16:15-16:40 pokazy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pleśnej

16:40-17:00 pokaz zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie

17:00-17:30 koncert zespołu Serencza

17:30-18:00 rozstrzygnięcie konkursu "Poszukiwacze Funduszowych Skarbów”

18:00-19:00 koncert zespołu Sayes

***

Szeroka oferta szkoleń

Podczas trzydniowej imprezy będzie można uczestniczyć w spotkaniach, podczas których dowiemy się więcej na temat możliwości założenia bądź rozwijania działalności gospodarczej oraz zdobywania nowych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

W piątek, 11 sierpnia

Eksperci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych od 10:00 do 19:00. To oni przekażą wiedzę na temat możliwości pozyskania funduszy europejskich na zakładanie i rozwój działalności gospodarczej, aktywizację zawodową, prace badawcze, wprowadzanie unowocześnień w firmie, świadczenie usług społecznych czy korzystanie z rozwiązań proekologicznych

O 11:00 rozpocznie się natomiast szkolenie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Skuteczna rekrutacja uczestników do projektów PO WER i komunikacja z osobami z niepełnosprawnościami. Spotkanie poprowadzą eksperci w dziedzinie komunikacji.

Uwaga!

Rekrutacja na to szkolenie prowadzona jest przez WUP w Krakowie do 7 sierpnia, zgłoszenia przyjmowane są na adres: promocja@wup-krakow.pl

W sobotę, 12 sierpnia

Szczególnie interesująca dawka wiedzy na tematy unijne będzie dostępna w sobotę. Wówczas skorzystamy z atrakcyjnie zaprezentowanych szkoleń na następujące tematy:

  • o 11:00 będą przedstawiane możliwości otrzymania środków finansowych na unowocześnianie swoich przedsiębiorstw, na rozwiązania innowacyjne i projekty badawczo – rozwojowe,
  • o 13:00 dowiemy się więcej na temat wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców; przybliżone będą zagadnienia związane z dostępnymi funduszami na prowadzenie promocji na rynkach zagranicznych, podnoszeniem kompetencji pracodawców i pracowników, zastosowaniem instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii,
  • o 15:00 rozpocznie się prezentacja, podczas której  przybliżone zostaną informacje dla osób zainteresowanych wzmocnienie swojej pozycji na rynku pracy, powrotem do aktywności zawodowej; omówione zostaną również programy umożliwiające aktywizację osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
  • o 17:00 odbędzie się szkolenie na temat możliwości pozyskania wsparcia przez osoby rozpoczynające działalność oraz te, które myślą o dalszym rozwoju swoich firm.

Również w niedzielę

Indywidualne spotkania z konsultantami będą możliwe również w niedzielę, 13 sierpnia. W tym dniu, przepełnionym plenerowymi atrakcjami, eksperci zapraszają w godzinach 13:00-18:00.