Małopolscy Innovatorzy powalczą o prestiż

Kategoria: Konkurs
od 16.11.2015 08:00 do 31.12.2015 15:00

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Innovator Małopolski, w ramach której w 7 kategoriach zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne małopolskie przedsiębiorstwa. Zgłoszenia można składać do 31 grudnia 2015 r.

Kto może wziąć udział i jak wystartować?

Konkurs ruszył 16 listopada 2015 r. i przeznaczony jest dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, posiadających siedzibę firmy na terenie Województwa Małopolskiego.

Zgłoszone do konkursu produkty i technologie powinny wpisywać się w 7 kategorii, które odzwierciedlają następujące inteligentne specjalizacje Województwa Małopolskiego tj.: nauka o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, elektrotechnika i przemysł maszynowy, przemysły kreatywne i czasu wolnego. 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online, a następnie wysłanie go do 31 grudnia 2015 r. drogą elektroniczną i tradycyjną na adres biura konkursu.

Jakie etapy konkursu w tym roku?

Tak jak w ubiegłym roku konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszej części zostaną zweryfikowane formularze konkursowe złożone przez uczestników. Jeśli zgłoszenia będą poprawne, to specjalne grupy robocze ds. Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji dokonają ich analizy. Na ich podstawie do kolejnego, drugiego etapu jury wybierze po 3, w każdej z 7 kategorii branżowych. W tej części nastąpi również wizytacja audytorów w siedzibie firmy i sporządzenie raportu przekazywanego kapitule konkursu.

Jaka nagroda i kto ją przyznaje?

W tym roku kapituła konkursu poszerzy się o nowe osoby i będzie składała się z 13 członków. Przewodniczącym kapituły jest Rektor PK, a pozostali członkowie to osoby ze świata nauki i biznesu, oraz przedstawiciele samorządu. Główną nagrodą w konkursie jest: tytuł Innovatora Małopolski, statuetka z pamiątkowy dyplomem oraz szeroka akcja promocyjna w mediach. Laureaci będą mogli posługiwać się logiem konkursu przez okres 2 lat.

Co daje start w konkursie?

Konkurs w każdej edycji przyciąga po kilkadziesiąt firm, które chcą walczyć o tytuł najbardziej innowacyjnego przedsięwzięcia w regionie. W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 50 firm.

Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronach Centrum Transfer Technologii Politechniki Krakowskiej oraz na oficjalnej stronie konkursu.

Innovator Małopolski to konkurs dla najlepszych, najbardziej nowatorskich przedsiębiorstw z Województwa Małopolskiego organizowany od 10 lat przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (CTT PK) wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Głównym przesłaniem konkursu jest promocja i zachęcanie firm do poszukiwania nowatorskich rozwiązań technologicznych. Projekt dofinansowany jest przez Komisję Europejską. Dzięki konkursowi CTT PK od 2006 roku pomogło rozwinąć się wielu przedsiębiorstwom. Wśród nich znalazły się m.in.: WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. (za konsekwencję we wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie), SILVERMEDIA Sp. z o.o. (kompleksowe rozwiązanie do wspierania diagnostyki kardiologicznej SILVERMEDIC-CARDIO), BOLARUS S.A. (za innowacyjny system ochrony żywności wykorzystujący nanotlenek tytanu).  

Więcej informacji: www.innovatormalopolski.pl,  Facebook: EnterpriseEuropeNetworkPolskaPoludniowa

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Grzegorz Kolasiński
e-mail: grzegorzkolasinski@2beunique.pl
tel. +48 504 041 528 

Organizatorem konkursu jest  Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, współorganizatorem jest Województwo Małopolskie.