Konferencja „Inicjatywa Awangarda - europejskie korzyści dla biznesu i regionu”

Kategoria: jak uzyskać dofinansowanie
od 23.02.2015 10:00 do 23.02.2015 13:00
Aula multimedialna Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, ul. Opolska 15

Zapraszamy na konferencję pt. „Inicjatywa Awangarda - europejskie korzyści dla biznesu i regionu”. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2015 r. w godzinach 10:00-13:00, w auli multimedialnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, mieszczącej się przy ulicy Opolskiej 15. 

Jest to pierwsze wydarzenie organizowane przez Dom Polski Południowej w Brukseli na terenie naszego kraju. Głównym celem spotkania jest przedstawienie korzyści, jakie dla Polskich firm i instytucji B+R niesie za sobą współpraca w ramach inicjatywy Awangarda (Vanguard Initiative for New Growth through Smart Specialisation). 

Inicjatywa Vanguard to unikalne porozumienie regionów zainicjowane w listopadzie 2013 r., które ma na celu wsparcie odrodzenia przemysłu w Unii Europejskiej dzięki współpracy gospodarczej w obszarach inteligentnej specjalizacji. 

Małopolska jest jednym z inicjatorów Vanguard. To europejskie przedsięwzięcie skupia obecnie 21 wysoko uprzemysłowionych regionów UE (w tym dwa z Polski: Województwo Małopolskie i Województwo Śląskie). Więcej na temat inicjatywy

Spotkanie skierowane jest do małopolskich i śląskich: przedsiębiorstw, instytutów badawczych, parków technologicznych, klastrów i organizacji gospodarczych zainteresowanych krajową i zagraniczną współpracą - w szczególności w sektorze przemysłu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Program konferencji

Rejestracja