80 mln zł dotacji dla firm, które chcą być eko…

Kategoria: Nabory wniosków
30.07.2018
Chcesz inwestować w ekologiczne rozwiązania w Twojej firmie? Mamy dla Ciebie nowe możliwości dofinansowania. Do 28 sierpnia br. trwa nabór wniosków na eko-przedsiebiorstwa.

Eko_2.png

Weź eko - dotację. Zyska na tym środowisko i budżet Twojej firmy

Dotacje na efektywność energetyczną to jeden z priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego, na który Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył blisko 80 mln zł. Jest to niepowtarzalna okazja, aby w Małopolsce pojawiły się eko-przedsiębiorstwa!

Zacznij od…. audytu efektywności energetycznej

Kluczowe znaczenie przy uzyskaniu wsparcia na projekty zakładające poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw oraz wytwarzanie Odnawialnych Źródeł Energii będzie miał audyt efektywności energetycznej/ audyt energetyczny, który jest niezbędnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie. Audyty prowadzić mogą jedynie eksperci wpisani do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków.

Dla kogo i za co?

Wspierane będą te przedsięwzięcia, w których efektywność energetyczna zostanie zwiększona na poziomie co najmniej 25% (w przeliczeniu na energię końcową).

W konkursie mogą brać również udział ci przedsiębiorcy, którzy zakładają rozwój budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego, lub chcą zainstalować środki wytwarzania energii z OZE na potrzeby przedsiębiorstwa.

Co możesz sfinansować?

  • m.in. przebudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie
  • ocieplenie obiektu
  • zakup i montaż jednostek wytwarzających energię w oparciu o OZE oraz instalacji i urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania danej jednostki OZE
  • w przypadku budynków pasywnych - koszty budowy/przebudowy wraz z kosztem projektu budowlanego, zakupu i montażu elementów konstrukcyjnych bryły budynku, zakupu i montażu układów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jak zostać eko-przedsiębiorcą?

Wystarczy mieć dobry pomysł oraz spełnić niezbędne warunki i wziąć udział w konkursie.

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 28 sierpnia 2018 r.

Szczegóły na stronie programu. Można również zadzwonić na Infolinię: (12) 616 06 16 lub skontaktować się osobiście z pracownikami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

Nie zwlekaj! Wykonaj audyt jak najszybciej. Tylko wówczas twoja firma może otrzymać dofinansowanie w konkursie.