Być jak Usain Bolt! Zabiegana sobota nad Jeziorem Czorsztyńskim

26.09.2020
Blisko 200 zawodników wzięło udział w rodzinnych zawodach biegowych z okazji 7 edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Ta niezwykła impreza sportowa odbyła się w pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego, w miejscu nieprzypadkowym, bo na ścieżce rowerowej, której budowę współfinansowano ze środków unijnych, a jej ogromnej atrakcyjności nie odebrała nawet jesienna pogoda.

W otoczeniu pięknych krajobrazów górskich Pienin i Gorców, w towarzystwie ruin czorsztyńskiego zamku do walki o główne nagrody stanęły zarówno dzieci w wielu przedszkolnym, młodzież szkolna, jak i osoby dorosłe.

„Małopolska inwestuje w rozwój turystyki i sportu. Dzięki temu jest idealnym miejscem rozwijania sportowej pasji.  Dzisiejszy rodzinny bieg zorganizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich to niepowtarzalna okazja weekendowego relaksu, ale także możliwość podziwiania unijnych inwestycji , jakie w ostatnich latach powstały w regionie.

-  powiedział Łukasz Smółka wicemarszałek Małopolski.

Biegać każdy może

Trasa rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, która była miejsce sportowych zmagań to jeden  z najciekawszych szlaków w Europie. Bajkowy krajobraz daje możliwość całkowitego odprężenia się od zgiełku i codziennych obowiązków oraz sprzyja rekreacji i sportowym zmaganiom.  Rywalizacja zorganizowana w taki sposób, aby wystartować mógł każdy w swojej kategorii wiekowej. Nawet ci, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze sportem mogli poczuć, jak ogromną satysfakcję daje przekroczenie linii mety i jakie pozytywne emocje towarzyszą aktywności sportowej.

W ramach zawodów zostały przeprowadzone biegi na trzech dystansach dla poszczególnych kategorii wiekowych:
- dystans 400 m przeprowadzony w II-ch turach, przygotowany dla dzieci w wieku przedszkolnym,
- dystans 1 km przeprowadzony w III-ch turach, przygotowany dla dzieci w wieku szkolnym,
- dystans 5 km przeprowadzony w III-ch turach, przygotowany dla osób dorosłych.
Na uczestników czekały pakiety startowe, posiłki regeneracyjne oraz pamiątkowe medale,  a dla najlepszych biegaczy – zasłużone nagrody rzeczowe i vouchery niespodzianki!

Zabiegani są wśród nas 

Pierwszy weekend jesieni w Małopolsce upływa pod znakiem sportowej rywalizacji i Funduszy Europejskich.

- Bieganie jest fajne – orzekli zgodnie najmłodsi uczestnicy zawodów, z dumą prezentując zdobyte medale.
- Walka była zacięta, ale udało się wygrać. - podsumował swój  biegu 10- letni Bartek, który na zawody przyjechał z rodziną z Krakowa.
Rywalizacja była emocjonująca, a brawa i gratulacje przyjmowali wszyscy, którzy stanęli na starcie.
Rodzinne zawody biegowe to tylko jedna z atrakcji w ramach trwających od piątku do niedzieli Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE).