Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce

21.05.2017
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to najlepsza okazja, by zobaczyć z bliska, jak zmieniała się i zmienia Małopolska dzięki unijnym środkom. Podajemy HARMONOGRAM WYDARZEŃ (18 – 21 maja).

dniotwartefe.jpg

Ponad 60 beneficjentów otworzy podwoje swoich firm czy instytucji, po to by szersza publiczność mogła przekonać się, co udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu europejskiemu.

Z przyjemnością przedstawiamy kalendarium wydarzeń, zachęcając do udziału w poszczególnych projektach.

Zwróćmy uwagę, że w przypadku części imprez niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja. Harmonogram Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie na bieżąco aktualizowany.

...już za nami:

Czwartek, 18 maja

Konsultacje i warsztaty w Powiatowym Urzędzie Pracy

pl. gen. Bema 3, Tarnów

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, spotkanie informacyjne „Aktywizacja na rynku pracy”, warsztaty „Jak zaprezentować się pracodawcy?", indywidualne konsultacje poprzez komunikator SKYPE.

***

Dni otwarte Funduszy Europejskich

Rynek 4, Chrzanów

Maraton filmów szkoleniowych – o tym, jak wybierać zawód i planować karierę, jak wyznaczać i osiągać cele, jak szukać pracy, jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą i przeprowadzić ją skutecznie, jak zostać optymistą i jak być asertywnym. Przegląd programów multimedialnych o przedsiębiorczości, sztuce motywacji, budowie kariery zawodowej.

***

Poznaj nowego Filipa z Konopi

Nojego 1F, Oświęcim

Degustacja produktów z konopią siewną. Nowy produkt - Chleb Filip z Konopi. Promocja cenowa i degustacja nowego pieczywa.

***

Trasa górnicza

Plac Kościuszki 9, Wieliczka

Zwiedzanie Trasy górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka”, 50% taniej.

***

Chochołowskie Termy - największe termy na Podhalu

Chochołów 400

Zwiedzanie Chochołowskich Term w promocyjnej cenie. Całodniowe bilety wstępu za 41 zł.

***

Zbadaj swój słuch

Wygoda 3, Bochnia

Każdy uczestnik będzie mógł zbadać swój słuch na najnowszych urządzeniach oraz skonsultować wynik z lekarzem.

***  

Dzienny Dom Opieki Medycznej - Twoja droga do zdrowia

Wierzchosławice 39B

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Opieki Medycznej. Innowacyjne sposoby zapewniania opieki nad osobami niesamodzielnymi. Zwiedzanie placówki, pokaz specjalistycznego sprzętu, otwarte terapie zajęciowe.

***

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

ul. Szkolna 4, Radziszów

Zwiedzanie Dworu z przewodnikami. Ponadto od 11.00 do 13.00 planowane są warsztaty malarskie dla zorganizowanych grup przedszkolnych, a o 18.00 rozpoczną się warsztaty rodzinne, podczas których będzie można poznać technikę quillingu. 

*** 

Dinolandia

Wadowicka 167, Inwałd

200 osób będzie mogło skorzystać z 50% rabatu na bilety wstępu do Dinolandii.

***

Warownia Inwałd

Wadowicka 169, Inwałd

200 osób będzie mogło skorzystać z  50% rabatu na bilety wstępu do Warowni Inwałd.

***

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kopernika 27, Kraków

Zaproszenie w ramach biletu wstępu do odwiedzenia trzech szklarni - w tym nowo wyremontowanej storczykarni, Muzeum Ogrodu z wystawą "Kwiaty w plakatach" Krzysztofa Dydo. W tym samym czasie planowana jest również wystawa roślin owadożernych z możliwością ich zakupienia.

*** 

Bilety za złotówkę na wystawy w Cricotece

Nadwiślańska 2-4, Kraków

Wystawy: "Tadeusz Kantor. Odsłona trzecia. Marioneta" oraz "Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979". Cena wejściówki na wystawę to 1 zł.

***

Cyberteka. Kraków - czas i przestrzeń

Rynek Główny 35, Kraków

Wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń pokazuje dorobek Muzeum Historycznego w dziedzinie rekonstrukcji cyfrowej zabudowy Krakowa i jego aglomeracji oraz programu digitalizacji zbiorów muzealnych. Prezentacje multimedialne w sześciu odsłonach pokazują rozwój przestrzenny i urbanistyczny Krakowa od czasów przedlokacyjnych po lata 1909-1915, kiedy to realizowano projekt Wielkiego Krakowa. Prezentowane są również wyjątkowo cenne artefakty ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Całości dopełniają prezentacje czerech filmów w technice 3D: Cracovia Origo, Wawel 1000 lat temu, Cracovia Nostra Cracoviensis A.D.1650 oraz Cracovia A.D. 1650. Wstęp wolny.

*** 

Dni otwarte w Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, Kraków

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży "Eskadrylla", poznawanie historii Lotniska Rakowice-Czyżyny, prezentacja multimedialna, zwiedzanie hangaru Skrzydła Wielkiej Wojny - Małopolska 1914-2014, tworzenie planu własnego lotniska. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego z przewodnikiem.

*** 

Zniżki na bilety i zwiedzanie zaplecza Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kraków

Spektakl "Back to the bone" Rosalind Crisp. - 10 biletów w specjalnej cenie 10 zł. Inicjatywa w ramach V edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego "Kroki". Po spektaklu spotkanie z twórcami w kawiarni w budynku Małopolskich Ogrodów Sztuki.

Zwiedzanie zrewitalizowanego Domu Rzemiosł (ul Radziwiłłowska 3) w godz. 12.00-18.00. Dom Rzemiosł po przebudowie i starannej rewitalizacji stał się wielofunkcyjną przestrzenią przeznaczoną na multimedialną, interaktywną ekspozycję. Okazja zobaczenia sali prób, pracowni krawieckich oraz magazynu i wypożyczalni kostiumów i rekwizytów teatralnych.

***

Nasze Smyki w Nowym Sączu - dla dzieci i rodziców!

B.A. Konstanty 18, Nowy Sącz

Zajęcia dzieci w wieku do 3 lat. W programie zajęcia ruchowe przy muzyce, zajęcia animacyjne z wykorzystaniem chusty, zajęcia plastyczne, wskazówki dla rodziców. Ponadto stanowisko doradcze z ekspertem, który opowie o Funduszach Europejskich.

***

Warsztaty grupowe „Własna firma” dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy

Słowackiego 8, Chrzanów

Warsztaty dla osób myślących o założeniu własnej firmie. Sprawdzenie predyspozycji przedsiębiorcy, porady w tworzeniu biznesplanu i w sięganiu po fundusze unijne.

***

Jestem Polakiem i Europejczykiem
Limanowa, ul. Józefa Marka 9 i Stara Wieś

W godz. 9.00 – 11.15 w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi prezentacja projektów realizowanych w ramach Gwarancji dla młodzieży, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i warsztaty "Rynek pracy przyszłości". Natomiast w godz. 11.30 – 13.30 w  Punkcie Pośrednictwa Pracy w Limanowej prezentacja działalności PPP w Limanowej i MCK w Mszanie Dolnej w ramach Gwarancji dla młodzieży, prezentacja działalności opiekuńczo-wychowawczej 6-32 HP oraz będzie można skorzystać z porad doradcy zawodowego i pośrednika pracy.

***

Konkursy i quizy dla Młodzieży w OHP

Bocheńska 26, Niepołomice

Zwiedzanie nowej siedziby OHP w Niepołomicach, spotkanie z doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy, wystawa zdjęć z realizacji programów unijnych, możliwość zapoznania się z nowymi projektami, ciekawy konkurs o Unii Europejskiej z nagrodami.

***

Małopolskie Aktywne Kobiety
Rynek 1, Olkusz

Informacje o projekcie Małopolskie Aktywne Kobiety, adresowane głównie do kobiet powyżej 50 roku życia oraz pracodawców chcących przyjąć stażystę lub zatrudnić pracownika. Możliwość wypełnienia testów kompetencyjnych sprawdzających preferencje zawodowe. Ponadto prezentacja działań prowadzonych przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga oraz poczęstunek.

Tak, potrafię!

Rynek 1, Olkusz

Informacje o projekcie "Tak, potrafię!". Prezentacja dotyczącą zasad udziału w projekcie, pokaz filmu poświęconego Dziełu Kolpinga w Polsce i na świecie. Testy kolorowych kwadratów i kompetencji zawodowych oraz poczęstunek kolpingowski.

***

Odniosę sukces dzięki Funduszom Europejskim

Średniawskiego 32, Myślenice

Zajęcia warsztatowe pt. "Odniosę sukces dzięki Funduszom Europejskim", które przeznaczone są zarówno dla osób uczących się jak i bezrobotnych. Określanie predyspozycji zawodowe, poprzez rozwiązanie Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych lub Testu predyspozycji zawodowych. Planowanie i wyznaczanie własnych celów zawodowych.

***

Europa bliżej nas

Źródlana 59, Krynica-Zdrój

Zapoznanie się ze szczegółową ofertą Ochotniczych Hufców Pracy, możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Ponadto warsztaty pt. "W europejskiej rodzinie", warsztaty o karierze w Unii Europejskiej, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

***

Okno na nowe horyzonty

Skomielna Biała 13

Warsztaty doradcy zawodowego skierowane do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Promocja projektów Akcja Aktywizacja-YEI, od szkolenia do zatrudnienia. Prezentacje pracodawców.

***

Targi Pracy
ul. Traugutta 3a, Tarnów

Targi pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie dla osób w wieku 18 – 29 lat o niewielkim doświadczeniu zawodowym. Możliwość uzyskania wiedzy na temat skorzystania z  projektów finansowanych z funduszy europejskich, a realizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie w ramach Gwarancji dla Młodzieży.

***

Dni otwarte - Lubię to!

ul. Mazowiecka 21, Kraków

Zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Krakowskim – LUBIĘ TO III”. Projekt dla osób bezrobotnych w wieku do 29 lat z terenu Powiatu Krakowskiego, chcących otworzyć działalność gospodarczą, nabyć lub podnieść kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, studiach podyplomowych oraz stażach.

***

Akcja Aktywizacja YEI

ul. 22 Lipca 5, Trzebinia

Prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania, pokaz działalności warsztatów szkoleniowych, rozmowy z kadrą pedagogiczną, promocja projektów realizowanych w ramach „Gwarancji dla Młodzieży” oraz niespodzianka kulinarna dla każdego - warsztaty gastronomiczne.

***

Konserwacja i digitalizacja najcenniejszych zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej

ul. Oleandry 3, Kraków

Wyjątkowo otwarte drzwi Sekcji Konserwacji, Sekcji Reprografii oraz Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie pracownicy biblioteki zdradzą tajniki swojego zawodu.

***

Obudź swój potencjał z funduszami europejskimi 

ul. Piastowska 2B, Brzesko

Warsztaty dla osób zainteresowanych udziałem w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej z quizem na temat Unii Europejskiej. Prezentacja efektów projektu „Równi na rynku pracy” oraz „Obudź swój potencjał”.

***

Statystyka bliżej nas

ul. K.Wyki 3, Kraków

Dzień Otwarty w Urzędzie Statystycznym w Krakowie. Impreza dedykowana kołom studenckim, prezentacja aplikacji stworzonych lub zmodyfikowanych dzięki Funduszom Unijnym.

***

Jak działa Małopolska Biblioteka Cyfrowa?
Rajska 1, Kraków

Gdzie szukać archiwalnych numerów „Przekroju”, przedwojennych numerów „Ilustrowanego Kuryera Codziennego”, map, muzykaliów, starodruków, inkunabułów i innych dokumentów dziedzictwa kulturowego Małopolski? W Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej znajdziesz je nie wychodząc z domu! Przyjdź na spotkanie, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca przy tworzeniu biblioteki cyfrowej, zobaczyć pracownię digitalizacji i sprzęt do skanowania materiałów.

***

Rowerowe zmagania
Mikluszowice 228

Różnorakie konkurencje w Miasteczku Rowerowym, w tym m.in. mini-rowerowy tor przeszkód, konkurs plastyczny "Bezpieczny rowerzysta" i zagadki rowerowe, konkurs bezpiecznej jazdy rowerem na miasteczku, turniej wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na drodze, zajęcia z bezpiecznej jazdy na rowerze, spacer po miasteczku rowerowym w alkogoglach. Zajęcia prowadzone przez policjantów oraz doświadczonych instruktorów nauki jazdy.

***

Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

Wawel 5, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego z przewodnikiem. W tracie wycieczki uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć dziedzińce: zewnętrzny, Arkadowy i Batorego oraz Ogrody Królewskie. Szczegóły

***

Dlawina.pl- kolekcja wymaga przestrzeni. Jak zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania wina.

ul. 22 Lipca 62, Trzebinia

Warsztaty, których misją jest szerzenie świadomości na temat budowania kolekcji win, zapewnienia butelkom odpowiednich warunków do leżakowania oraz przedstawienie sposobów przechowywania wina i jego ekspozycji.

Piątek, 19 maja

Poznaj nowego Filipa z Konopi

Długa 77, Polanka Wielka

Degustacja produktów z konopią siewną. Nowy produkt  - Chleb Filip z Konopi. Promocja cenowa i degustacja nowego pieczywa. 

***

Chochołowskie Termy - największe termy na Podhalu

Chochołów 400

Zwiedzanie Chochołowskich Term w promocyjnej cenie. Całodniowe bilety wstępu za 41 zł.

***

Trasa górnicza

Plac Kościuszki 9, Wieliczka

Zwiedzanie Trasy górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka” 50% taniej.

***

Zbadaj swój słuch

Wygoda 3, Bochnia

Każdy uczestnik będzie mógł zbadać swój słuch na najnowszych urządzeniach oraz skonsultować wynik z lekarzem.

*** 

Nasze Smyki – dla dzieci i rodziców!

ul. Jana Pawła II 13, Rabka-Zdrój

Dzień Dobrych Uczynków w Żłobku Nasze Smyki. Zajęcia dla dzieci w wieku do 3 lat. W programie zajęcia savoir vivre dla najmłodszych, zajęcia ruchowe przy muzyce, zajęcia plastyczne, wskazówki dla rodziców. Ponadto dostępne stanowisko doradcze z ekspertem, który opowie o Funduszach Europejskich.

***

Dzienny Dom Opieki Medycznej - Twoja droga do zdrowia

Wierzchosławice 39B

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Opieki Medycznej. Innowacyjne sposoby zapewniania opieki nad osobami niesamodzielnymi. Zwiedzanie placówki, pokaz specjalistycznego sprzętu, otwarte terapie zajęciowe.

***

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

ul. Szkolna 4, Radziszów

Zwiedzanie Dworu z przewodnikami. O 18.00 rozpocznie się spotkanie "Orient autostop czyli 40 dni w Iranie". Wspomnieniami z podróży do Iranu podzielą się Mateusz Droździewicz i Agnieszka Grzegorzek.

*** 

Warownia Inwałd

Wadowicka 169, Inwałd

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z  50% rabatu na bilety wstępu do Warowni Inwałd.

***

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kopernika 27, Kraków

Zaproszenie w ramach biletu wstępu do odwiedzenia trzech szklarni - w tym nowo wyremontowanej storczykarni, Muzeum Ogrodu z wystawą "Kwiaty w plakatach" Krzysztofa Dydo. W tym samym czasie planowana jest również wystawa roślin owadożernych z możliwością ich zakupienia. Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym - iluminacja Ogrodu i plenerowa wystawa batików Marty Mulawy - Kilarskiej "W magicznym ogrodzie".

***

Dinolandia

Wadowicka 167, Inwałd

W okresie trwania Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z 50% rabatu na bilety wstępu do Dinolandii. 

*** 

Noc Muzeów w MOCAK-u

Lipowa 4, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie wystawy "Sztuka w sztuce", wystaw prezentowanych w ramach "Miesiąca Fotografii", "Kolekcji MOCAK-u", instalacji Live Factory 2: Warhol by Lupa oraz wystawy "Twórca i ślad. Materiały z Archiwum Artystów z Kolekcji MOCAK-u". Ponadto gra terenowa "Światło – cień" (dla dzieci i młodzieży do lat 15; zbiórka: okolice Galerii Re), która rozpocznie się o godz. 19.00.

***

Zniżki na bilety i zwiedzanie zaplecza Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kraków

Spektakl: "Mazurki" Marcin Masecki, Ilona Trybuła, Ewa Garnic i Goście. 10 biletów w specjalnej cenie 10 zł. Inicjatywa w ramach V edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego "Kroki".

***

NIE-DO-POWIEDZENIA - Dni otwarte w Muzeum Etnograficznym

Plac Wolnica 1, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz skorzystania ze specjalnego programu, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej Nocy Muzeów. NIE-DO-POWIEDZENIA Polska kultura ludowa – o czym NIE opowiada wystawa stała MEK?

***

Dla muzyki i nauki

Józefińska 10, Kraków

Koncert jazzowy połączony z para-konferencją naukową.

***

Dni Otwarte Centrum Energetyki AGH
Czarnowiejska 36, Kraków

Możliwość zwiedzenia trzech nowoczesnych laboratoriów znajdujących się w Centrum Energetyki AGH - Laboratorium Ogniw Litowych, Laboratorium Zaawansowanych Systemów Energetycznych i Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej.

***
Spotkanie informacyjne dla pracodawców

ul. Słowackiego 8, Chrzanów

Informacje dla pracodawców o aktualnych formach wsparcia oferowanych przez urząd pracy oraz fundusze unijne. 

***
Sprawdź warsztaty CEiPM w Tarnowie

Mościckiego 27, Tarnów

Warsztaty dla młodych osób, poszukujących swojej drogi zawodowej. Prezentacja efektów projektów, tj: „Równi na rynku pracy” oraz „Obudź swój potencjał” – informacje o wielu atrakcyjnych formach wsparcia, m.in. kursach zawodowych i językowych, stażach oraz warsztatach kreowania wizerunku. Okazja do sprawdzenia wiedzy na temat UE i otrzymania drobnych upominków. 

***

Rozwój zawodowy w Unii Europejskiej

Sobieskiego 78, Jabłonka

Prezentacja projektu, realizowanego w ramach „Gwarancji dla młodzieży”, informacje o działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Jabłonce, quiz z nagrodami: Test wiedzy o Unii Europejskiej – czyli ciekawostki o państwach Unii Europejskiej, spotkania z beneficjentami poprzedniej edycji projektów, możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego/pośrednika pracy.

***

Konsultacje i warsztaty w Powiatowym Urzędzie Pracy

pl. gen. Bema 3, Tarnów

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, zajęcia warsztatowe dla uczniów „Kierunek przedsiębiorczość”, spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla osób planujących założenie własnej firmy.

***

Dni otwarte Funduszy Europejskich

Rynek 4, Chrzanów

Unikalny - elektroniczny spacer dla całej rodziny. Zwiedzanie Elektronicznej Platformy Kompleksowego Wsparcia Młodzieży w wejściu na rynek pracy. W trakcie spaceru doradca zawodowy pokaże bogactwo informacji edukacyjnych i zatrudnieniowych.

***

Nowy Szlak Oczyszczania

ul. Kasprowicza 35C, Zakopane

Jak zbudowana jest oczyszczalnia? Gdzie trafiają ścieki? Na te pytania i wiele innych odpowiedzą pracownicy Spółki Sewik w oczyszczalniach ścieków Łęgi i Spyrkówka w Zakopanem. Na odwiedzających czeka dużo atrakcji: ścieżka edukacyjna, specjalistyczny sprzęt.

***

Powiat Bocheński na rzecz młodych
ul. Wojska Polskiego 3, Bochnia

Prezentacja efektów wsparcia młodych osób w powiecie bocheńskim. Informacje o przeznaczeniu środków unijnych na konkretne formy aktywizacji osób młodych. Przykłady firm utworzonych dzięki Funduszom Europejskim.

***
DNI OTWARTE – MANIA PRACOWANIA

ul. Mazowiecka 21, Kraków oraz filie PUP w Skawinie, Słomnikach i Krzeszowicach

Warsztaty „Ucz się, zarządzaj, zarabiaj – wiedza Twoim atutem” dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia zainteresowanych dokonaniem bilansu własnych umiejętności i predyspozycji zawodowych pod kątem wyboru kierunku szkolenia. Warsztaty „Moja firma - droga do sukcesu”, podczas których trener przedsiębiorczości przybliży poszczególne etapy procedury ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

***

Młodzi w Unii Europejskiej

Rejtana 18, Nowy Sącz

Kompleksowe, przystępnie podane informacje o projekcie realizowanym w ramach „Gwarancji dla młodzieży”, o możliwości znalezienia zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej, o uczestnictwie w międzynarodowym programie „Twoja Pierwsza Praca z EURES”? Quiz z nagrodami „Co wiesz o Europie – czyli ciekawostki o państwach Unii Europejskiej”. Spotkania z beneficjentami poprzedniej edycji projektów, którzy opowiedzą o swoich sukcesach. Szczegóły

***

W stronę samodzielności

os. Dywizjonu 303 blok 66, pok.48, Kraków

Pracownicy będą informowali o szczegółach projektu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „W stronę samodzielności – aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych z województwa małopolskiego”.

***

Zapoznaj się z Młodzieżowym Centrum Kariery

ul. B. Joselewicza 8, Dąbrowa Tarnowska

Okazja dla osób w wieku 16-25 lat, by zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i z propozycjami szkoleń zawodowych. Dzień otwarty Młodzieżowego Centrum Kariery, możliwość odbycia konsultacji indywidualnych z pośrednikiem pracy oraz specjalistą ds. rozwoju zawodowego. Ponadto quiz dotyczącym Unii Europejskiej z drobnymi nagrodami.

***

Unia Europejska dla Młodzieży

Rzeźnicza 10, Gorlice

Prezentacja założeń projektów realizowanych w ramach Gwarancji dla Młodzieży: „Obudź swój potencjał”, „Akcja aktywizacja”, „Od szkolenia do zatrudnienia”, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej – Europa da się lubić, prezentacja multimedialna o projektach i wymianach młodzieży Erazmus+, giełda zawodów połączona z prezentacją ofert pracy, wyjście do Domu Polsko-Słowackiego z młodzieżą, możliwość zapoznania się z Ochotniczych Hufców Pracy oraz skorzystania z porad doradcy zawodowego. 

***

Konserwacja i digitalizacja najcenniejszych zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej

ul. Oleandry 3, Kraków

Wyjątkowo otwarte drzwi Sekcji Konserwacji, Sekcji Reprografii oraz Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie pracownicy biblioteki zdradzą tajniki swojego zawodu.

***

Statystyka bliżej nas

ul. K.Wyki 3, Kraków

Udostępnienie odbiorcom opracowania dotyczącego wykorzystanie Funduszy Unijnych w województwie małopolskim oraz gry planszowej, które celem jest rozwój województw poprzez pozyskiwanie środków finansowych z UE.

***

Dni otwarte w Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, Kraków

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży "Eskadrylla", poznawanie historii Lotniska Rakowice-Czyżyny, prezentacja multimedialna, zwiedzanie hangaru Skrzydła Wielkiej Wojny - Małopolska 1914-2014, tworzenie planu własnego lotniska. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego z przewodnikiem.

***

Jak działa Małopolska Biblioteka Cyfrowa?

Rajska 1, Kraków

Gdzie szukać archiwalnych numerów „Przekroju”, przedwojennych numerów „Ilustrowanego Kuryera Codziennego”, map, muzykaliów, starodruków, inkunabułów i innych dokumentów dziedzictwa kulturowego Małopolski? W Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej znajdziesz je nie wychodząc z domu! Przyjdź na spotkanie, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca przy tworzeniu biblioteki cyfrowej, zobaczyć pracownię digitalizacji i sprzęt do skanowania materiałów.

***

Konkursy i quizy dla Młodzieży w OHP

Bocheńska 26, Niepołomice

Spotkanie w sali hufca z przedstawicielami władz powiatowych, gminnych, pracodawcami, dyrektorami szkół, samorządowcami - przedstawienie realizacji projektów unijnych, zapoznanie gości z nowym projektem - promocja działalności OHP w środowisku lokalnym.

***

Dlawina.pl- kolekcja wymaga przestrzeni. Jak zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania wina.

ul. 22 Lipca 62, Trzebinia

Warsztaty, których misją jest szerzenie świadomości na temat budowania kolekcji win, zapewnienia butelkom odpowiednich warunków do leżakowania oraz przedstawienie sposobów przechowywania wina i jego ekspozycji.

***
Z wizytą u Krakowiaków Zachodnich

Podzamcze 1, Babice

Zwiedzanie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego oraz ruin Zamku Lipowiec. W tym dniu cena biletu wstępu o 50% niższa, dzieci wchodzą za darmo.

***

Poznaj nowego Filipa z Konopi

Słowackiego 1, Zator

Degustacja produktów z konopią siewną. Nowy produkt - Chleb Filip z Konopi. Promocja cenowa i degustacja nowego pieczywa.  

***

Trasa górnicza

Plac Kościuszki 9, Wieliczka

Zwiedzanie Trasy górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka” 50% taniej. 

***

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

ul. Szkolna 4, Radziszów

Zwiedzanie Dworu z przewodnikami. Dodatkowo o 18.00 odbędzie się spotkanie "Wieczór wspomnień: od dworu przez szkołę do muzeum", z udziałem mieszkańców Radziszowa i okolic, dla których Dwór Dzieduszyckich był domem, szkołą, budynkiem z czasów dzieciństwa i młodości... Spotkanie poprowadzą członkowie Stowarzyszenia "Nasz Radziszów".

***

NIE-DO-POWIEDZENIA - Dni otwarte w Muzeum Etnograficznym

Plac Wolnica 1, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz skorzystania ze specjalnego programu NIE-DO-POWIEDZENIA Polska kultura ludowa – o czym NIE opowiada wystawa stała MEK?

***

Dinolandia

Wadowicka 167, Inwałd

W okresie trwania Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z 50% rabatu na bilety wstępu do Dinolandii.

***

Tłoczenie bez ściemy 

Patria 16, Chocznia

Zaproszenie dla wszystkich fanów zdrowego odżywiania. Okazja na zobaczenie, w jaki sposób powstają świeże soki. Rozmowa z właścicielem Tłoczni na temat tajników produkcji i pasji tworzenia. Degustacje i dużo uśmiechu.

***

Dni otwarte w żłobku "Raj Liska" w Nowym Targu

Parkowa 26, Nowy Targ

Prezentacja żłobek oraz atrakcje dla dzieci m.in. malowanie twarzy, kącik chemiczny, malowanie kredą i inne.

***

Dni otwarte Muzeum Fonografii

Zamkowa 4, Niepołomice

Historia fonografii w siedmiu salach, gdzie zgromadzono ok. 150 eksponatów, z których najstarsze mają nawet 130 lat. Integralną częścią ekspozycji jest sala odsłuchowa, w której zgromadzonych jest ok. 2 000 płyt winylowych.

***

IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Małopolsce

Lwowska 226, Nowy Sącz, Miasteczko Galicyjskie

Pokazy w pracowni drukarskiej. Wszyscy turyści odwiedzający w tym dniu Miasteczko Galicyjskie będą mogli bezpłatnie obejrzeć ekspozycje w budynkach.

***

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kopernika 27, Kraków

Zaproszenie w ramach biletu wstępu do odwiedzenia trzech szklarni - w tym nowo wyremontowanej storczykarni, Muzeum Ogrodu z wystawą "Kwiaty w plakatach" Krzysztofa Dydo. W tym samym czasie planowana jest również wystawa roślin owadożernych z możliwością ich zakupienia.

***

Warownia Inwałd

Wadowicka 169, Inwałd

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z  50% rabatu na bilety wstępu do Warowni Inwałd.

***

Między Wschodem a Zachodem. Dni otwarte Galerii Europa - Daleki Wschód.

Marii Konopnickiej 26, Kraków

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza do obejrzenie dwóch wystaw: reprezentującą Wschód ekspozycję prac Zhang Minjie "Taniec duszy" oraz ukazującą europejskie spojrzenie na Azję wystawę prac Andrzeja Strumiłło. Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych oraz pokazy z użyciem sprzętu multimedialnego.

***

Jak uczymy ratować życie

św. Łazarza 16, Kraków

Dzień Otwarty w Centrum Symulacji Medycznej w UJ CM. Pokaz symulacji medycznej z wykorzystaniem nowoczesnych symulatorów pacjenta, nauka obsługi laparoskopu chirurgicznego, możliwość poznania działania aparatury medycznej, pokaz działania aparatów EKG i USG, nauka udzielania pierwszej pomocy, nauka pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, możliwość wypróbowania symulatora odczuć osób starszych, prezentacja planów budowy Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej.

***

Zobacz jak Delphi testuje rozwiązania do samochodów przyszłości!

Podgórki Tynieckie 2, Kraków

Zwiedzanie Centrum Technicznego Delphi w Krakowie. Centrum należy do najbardziej nowoczesnych placówek badawczych w Europie, a efekty jego pracy można oglądać w salonach sprzedaży prawie każdej marki samochodowej. Okazja do przyjrzenia się niedostępnym na co dzień laboratoriom Delphi.

***

Zejdź pod ziemię!

Rynek Główny 1, Kraków

Darmowe zwiedzanie wystawy „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach krakowskiego Rynku.  Wystawę wzbogacają makiety oraz multimedia. Dla najmłodszych powstał specjalny pokój zabaw oraz mechaniczny teatrzyk Legenda o dawnym Krakowie.

***

Dni otwarte w Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, Kraków

Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego z przewodnikiem oraz pokaz filmu lotniczego.

***

Dla muzyki i nauki

Józefińska 10, Kraków

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej i i Ii st.im . Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

***

Zniżki na bilety i zwiedzanie zaplecza Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kraków

Spektakl "UJĘ(Ci)" W&M Physical Theatre (Kanada/Polska). 10 biletów w specjalnej cenie 10 zł. Inicjatywa w ramach V edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego "Kroki". Po spektaklu spotkanie z twórcami w kawiarni w budynku MOS.

Zwiedzanie zrewitalizowanego Domu Rzemiosł (ul Radziwiłłowska 3) w godz. 12.00-18.00. Dom Rzemiosł po przebudowie i starannej rewitalizacji stał się wielofunkcyjną przestrzenią przeznaczoną na multimedialną, interaktywną ekspozycję. Okazja zobaczenia sali prób, pracowni krawieckich oraz magazynu i wypożyczalni kostiumów i rekwizytów teatralnych.

***

Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

Wawel 5, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego z przewodnikiem. W tracie wycieczki uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć dziedzińce: zewnętrzny, Arkadowy i Batorego oraz Ogrody Królewskie.

***

EXPLORATORIUM

Traugutta 1, Tarnów

Interaktywna Wystawa Edukacyjna EXPLORATORIUM. ZABAWY Z NAUKĄ. Celem wystawy jest przedstawienie otaczających nas zjawisk fizycznych w takiej formie, aby stały się zrozumiałe dla każdego. Mają temu służyć eksperyment i zabawa. Wstęp wolny.

Niedziela, 21 maja

Majówka w kajaku

Wadowice, Bulwary nad Skawą

Spływ kajakowy na rzece Skawie (odc. Wadowice -Grodzisko). Start: Wadowice - Bulwary rzeki Skawy (Wenecja), meta: Grodzisko. Trasa (ok. 15 km) przebiega po terenie NATURA 2000. Ilość miejsc ograniczona! Ceny biletów: 45 zł/osoba dorosła, 35 zł/dzieci do 15 roku życia, 50% rabatu dla czterech pierwszych osób.

***

Zapomniane rzemiosło w Regulicach
Kijowska 2, Regulice

Moc atrakcji w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach. Bezpłatne warsztaty rzemiosła ludowego, warsztaty „Gliniane fantazje”, zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach. Darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Regulic i Nieporazu.

***

Dni otwarte Winnicy Czak

Brandyska 1, Regulice

Zwiedzanie winnicy położonej na wzgórzu Brandyska oraz degustacje wytwarzanych win. W winnicy o powierzchni 80 arów produkowane są wina białe wytrawne, białe półwytrawne, różowe półwytrawne oraz czerwone półwytrawne. Poznawanie tajników upraw winorośli w polskich warunkach klimatycznych oraz zasady produkcji wina.

***

Dzień otwarty w Muzeum AK

Wita Stwosza 12, Kraków

Zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum i wystawy czasowej "Z ziemi polskiej do włoskiej. 2 Korpus Polski i Armia Krajowa", gra Escape Room "Wsypa", zajęcia warsztatowe „W okupowanym Krakowie” połączone z grą wielkoformatową.

***

Cyberteka. Kraków - czas i przestrzeń

Rynek Główny 35, Kraków

Wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń pokazuje dorobek Muzeum Historycznego w dziedzinie rekonstrukcji cyfrowej zabudowy Krakowa i jego aglomeracji oraz programu digitalizacji zbiorów muzealnych. Wstęp wolny.

***

Dzień otwarty Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach

3-go Maja 34, Ciężkowice

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.

***

Dni otwarte w Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, Kraków

Spotkanie przy samolocie prowadzone przez pana Jana Hoffmanna. Opowiadanie eksperta dziedziny lotnictwa będzie przepełnione ciekawostkami dotyczącymi muzealnych eksponatów. Historie z życia konstruktorów i pilotów z pewnością ubarwią spotkanie. Część spotkania odbywać się będzie w Kinie Muzealnym Lotnik.

***

Co się stało z Polcią?

św. Wawrzyńca 15, Kraków

Promocja wydawnictwa dla dzieci pn. „Co się stało z Polcią? Małopolski miniszlak Funduszy Europejskich”, w którym znalazło się Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wydarzenie będzie polegało na wspólnym czytaniu książki połączonym z warsztatami plastycznymi. 

***

Zejdź pod ziemię!
Rynek Główny 1, Kraków

Darmowe zwiedzanie wystawy „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach krakowskiego Rynku.  Wystawę wzbogacają makiety oraz multimedia. Dla najmłodszych powstał specjalny pokój zabaw oraz mechaniczny teatrzyk Legenda o dawnym Krakowie.

***

Trasa górnicza
Plac Kościuszki 9, Wieliczka

Zwiedzanie Trasy górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka” 50% taniej. 

***

Dni otwarte Muzeum Fonografii

Zamkowa 4, Niepołomice

Historia fonografii w siedmiu salach, gdzie zgromadzono ok. 150 eksponatów, z których najstarsze mają nawet 130 lat. Integralną częścią ekspozycji jest sala odsłuchowa, w której zgromadzonych jest ok. 2 000 płyt winylowych.

*** 

Między Wschodem a Zachodem. Dni otwarte Galerii Europa - Daleki Wschód.

Marii Konopnickiej 26, Kraków

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza do obejrzenie dwóch wystaw: reprezentującą Wschód ekspozycję prac Zhang Minjie "Taniec duszy" oraz ukazującą europejskie spojrzenie na Azję wystawę prac Andrzeja Strumiłło. Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych oraz pokazy z użyciem sprzętu multimedialnego.

***

Warownia Inwałd

Wadowicka 169, Inwałd

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z  50% rabatu na bilety wstępu do Warowni Inwałd.

***

Dinolandia
Wadowicka 167, Inwałd

W okresie trwania Dni Otwartych Funduszy Europejskich 200 osób będzie mogło skorzystać z 50% rabatu na bilety wstępu do Dinolandii.

***

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kopernika 27, Kraków

Zaproszenie w ramach biletu wstępu do odwiedzenia trzech szklarni - w tym nowo wyremontowanej storczykarni, Muzeum Ogrodu z wystawą "Kwiaty w plakatach" Krzysztofa Dydo. W tym samym czasie planowana jest również wystawa roślin owadożernych z możliwością ich zakupienia.

*** 

Rodzinne Zawody Rowerowe

Ostrów i Komorów k. Wierzchosławic

Moc atrakcji dla całej rodziny – Rodzinne Zawody Rowerowe na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej Velo Dunajec (rejestracja w Domu Ludowym w Komorowie), Start w Komorowie, meta na terenie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Ostrowie. Ponadto gra terenowa  w poszukiwaniu Polci – gwiazdki, która wędruje po Małopolsce, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

***

Dzień Dziecka "Aktywna Mogielica"

Zalesie

Powiatowy Dzień Dziecka - Aktywna Mogielica odbędzie się w Zalesiu na trasach rekreacyjno-sportowych w rejonie góry Mogielica. W programie m.in.: Bieg - Aktywna Mogielica, tańce, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami. Taniec z publicznością - zumba i disco. Pokazy sprzętu policji, straży pożarnej, GOPR, pokazy ratownictwa drogowego, przejazdy na quadach i samochodach terenowych.

***

Kolejami Małopolskimi na Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Znakomita okazja do zapoznania się z ofertą Kolei Małopolskich, nowoczesnym taborem Województwa Małopolskiego oraz funkcjonalnością aplikacji mobilnej Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej – iMKA. Poprzez aplikację iMKA będzie można dokonać zakupu biletów specjalnych - ważnych całą dobę -  na przejazdy pociągami Kolei Małopolskich na odcinkach: Kraków Olszanica – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia (cena biletu: 2 zł), Kraków Główny – Bochnia (cena biletu: 4 zł), Kraków Główny – Tarnów (cena biletu: 8 zł).   

*** 

Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

ul. Szkolna 4, Radziszów

Zwiedzanie Dworu z przewodnikami. W godz. 16.00 – 18.00 po wystawach stałych w Dworze Dzieduszyckich będą oprowadzać członkowie Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". Natomiast o 18.00 rozpocznie się koncert "Pieśni Słowa" w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Kolegium Muzyki Ewangelickiej oraz kwartetu muzycznego Pan Ton Quartet.

*** 

NIE-DO-POWIEDZENIA - Dni otwarte w Muzeum Etnograficznym

Plac Wolnica 1, Kraków

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz skorzystania ze specjalnego programu NIE-DO-POWIEDZENIA Polska kultura ludowa – o czym NIE opowiada wystawa stała MEK?

*** 

Zniżki na bilety i zwiedzanie zaplecza Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kraków

Spektakl "Soul Project" David Zambrano - Pracownia Fizyczna i Goście. 10 biletów w specjalnej cenie 10 zł. Inicjatywa w ramach V edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego "Kroki". Po spektaklu w kawiarni w budynku MOS spotkanie z twórcami.