Dotacje na inwestycje w małopolskich gminach

22.07.2021
Do końca lipca samorządy mogą składać wnioski w Programie Inwestycji Strategicznych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą starać się o bezzwrotne dofinansowanie nawet do 95 proc. inwestycji.

Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia przedsięwzięć realizowanych przez samorządy. Ma pobudzić inwestycje we wszystkich regionach Polski i wesprzeć rozwój przedsiębiorstw. Za wypłatę pieniędzy odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego. Samorządy otrzymają refundację środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła i gospodarowanie odpadami. Nabór wniosków w pierwszej, pilotażowej edycji potrwa do końca lipca.

Wnioski o dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład należy składać za pośrednictwem specjalnie przygotowanej Aplikacji Polski Ład na stronie internetowej www.bgk.pl/polski-lad

W aktualnym naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji, drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł, a trzeci - na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.

Więcej szczegółów na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.