Fundusze Europejskie są w Małopolsce. Odcinek 7

29.07.2021
Dla osób z niepełnosprawnościami, których sytuacja jest nadal wyjątkowo trudna, wsparcie Funduszy Europejskich zapewnia rozwiązania pozwalające na poprawę, jakości ich życia.

W Małopolsce działa blisko 9 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej, które, na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami w odnalezieniu się na rynku pracy. Ich najważniejszym zadaniem jest przywracanie osób zagrożonych wykluczeniem do aktywności zawodowych oraz do życia społecznego. 

W kolejnej kampanii promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce pokazujemy przykłady osób, które dzięki takim organizacjom jak Społeczna 21, Charity Polska - Fundacja Inicjatyw Lokalnych  i Ekonomii Społecznej, czy Stowarzyszeniu „Cześć” znalazły pracę, przyjaciół i radość życia.

Siódmy odcinek programu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”, którego premierowa emisja odbędzie się w środę, 28 lipca 2021 roku poświęcony będzie wspieraniu osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Dla jednych to tylko praca, dla innych sens życia. Ile znaczy dla osób z niepełnosprawnościami pokazują historie naszych bohaterów. Jestem dumny, że mądrze zainwestowane środki europejskie mogą tak wiele zmienić i zrobić tyle dobrego.   Zapraszam do wspólnego oglądania kolejnego odcinka programu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”

– mówi Łukasz Smółka wicemarszałek Małopolski.

Chcesz pomóc, a przy okazji spotkać bohaterów naszej sierpniowej kampanii „poMOCne Fundusze Europejskie? Zapraszamy nad Zalew Nowohucki na frytki, do krakowskich sklepów charytatywnych, gdzie nie tylko możesz przynieść, to, czego już nie potrzebujesz, ale przy okazji kupić coś unikatowego, do Ambasady Kreatywności w Chrzanowie na herbatę i lody, czy do Tarnowa na kurs nurkowania.

W cyklu programów telewizyjnych „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” pokazujemy między innymi, w co Małopolska zainwestowała blisko 3 mld euro unijnych dotacji i jaką rolę odgrywają one w ożywianiu lokalnej gospodarki. Odwiedzamy miejsca, które skorzystały z Funduszy Europejskich, pokazujemy ludzi, którzy dzięki unijnym środkom rozwinęli swoje firmy.

Fundusze Europejskie są w Małopolsce. Odcinek 7. Wersja z napisami, audiodeskrypcją oraz tłumaczem PJM