Fundusze Europejskie są w Małopolsce. Odcinek 8

07.10.2021
Małopolskie Koleje to część krwiobiegu regionalnej gospodarki, dlatego unijne inwestycje w nowe połączenia kolejowe i nowoczesną infrastrukturę to mocny fundament dla rozwoju regionu. Trwa Międzynarodowy Rok Kolei – to inicjatywa Komisji Europejskiej, która promuje kolej, jako bezpieczny i ekologiczny środek transportu.

Ósmy odcinek programu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”, którego premierowa emisja odbyła się w środę, 6 października 2021 roku poświęcony jest inwestycjom unijnym w obszarze transportu kolejowego.

Małopolska stawia na transport kolejowy i w niego inwestuje. Cały czas dążymy do tego, żeby zapewnić mieszkańcom oraz licznie odwiedzającym nas turystom usługi przewozowe na jak najwyższym poziomie. Chcemy, aby małopolska kolej kojarzyła się pasażerom z komfortem, pewnością i nowoczesnością, dlatego zależy nam, aby przy udziale unijnych środków realizować jak najwięcej inwestycji kolejowych, które podniosą standard i jakość podróży

 – mówi Łukasz Smółka wicemarszałek Małopolski. 

Wersja z napisami. Dostępna jest również wersja z tłumaczem PJM i audiodeskrypcją

W cyklu programów telewizyjnych „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” pokazujemy między innymi jak region walczy z pandemią i jaki w tym udział mają środki unijne, jaką rolę odgrywają Fundusze Europejskie w ożywianiu lokalnej gospodarki oraz w co Małopolska zainwestowała blisko 3 mld euro unijnych dotacji. Odwiedzamy miejsca, które skorzystały z Funduszy Europejskich, pokazujemy ludzi, którzy dzięki unijnym środkom rozwinęli swoje firmy.