Funduszowa niedziela w Ryczowie – zapraszamy!

19.08.2019
Przed nami dziewiąty przystanek Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w podróży po zakątkach Małopolski.

ryczow-MPI.jpg

Informacje z pierwszej ręki

25 sierpnia br. nasi specjaliści odwiedzą Ryczów w gminie Spytkowice. Konsultacje nt. unijnych dotacji będą odbywały się podczas XXI Dożynek Województwa Małopolskiego na stadionie LKS Orzeł. Regionalne święto plonów stanie się doskonałą okazją do rozmowy z ekspertami na temat możliwości uzyskania wsparcia ze środków europejskich oraz rodzinnego spędzenia czasu w naszej strefie aktywności. Przygotowaliśmy m.in. quizy i konkursy, w których sprawdzimy Waszą wiedzę nt. Unii Europejskiej czy ekologii. Na najlepszych czekać będą upominki-niespodzianki. Do odwiedzenia Mobilnego Punktu zapraszamy od 13.00 do 19.00.

Kierunek Ryczów

Spytkowice należą do grona gmin aktywnie korzystających z unijnego wsparcia. Fundusze Europejskie pozyskano tu w ostatnich latach m.in. na budowę parkingów Park&Ride (Spytkowice-Kępki oraz Ryczów), termomodernizację budynków Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Spytkowicach wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej, czy wymianę starych kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Inwestycje pro środowiskowe są tu na porządku dziennym, a dotacje z UE środkiem do realizacji tego celu.
Gmina realizuje unijne projekty, ale równie ważne jest, by po dofinansowania sięgali także mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy. Celem letniej trasy Mobilnego Punktu Informacyjnego jest właśnie dotarcie do jak najszerszego grona Małopolan z wiedzą nt. Funduszy Europejskich.

Dla Ciebie, dla bliskich, dla wszystkich

Masz w rodzinie osobę niesamodzielną i potrzebujesz pomocy w opiece nad nią? Albo chciałbyś przeprowadzić w swojej firmie nowe inwestycje, ale nie możesz sobie pozwolić na kosztowny kredyt bankowy? A może szukasz szkolenia, które pomoże Ci znaleźć lepszą pracę? Odpowiedzią są - Fundusze Europejskie! Odwiedź w najbliższą niedzielę nasz Mobilny Punkt i daj się zaskoczyć możliwościom, jakie oferują. O unijnym wsparciu porozmawiasz z naszymi specjalistami oraz z przedstawicielami:

  • Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.,
  • Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie,
  • projektu „Małopolski Tele-Anioł”.

Zapraszamy!

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ryczowie (gmina Spytkowice)
Ryczów, Stadion LKS Orzeł
podczas XXI Dożynek Województwa Małopolskiego

Niedziela, 25 sierpnia 2019 r., godz. 13.00 – 19.00