Małopolska wspiera przedsiębiorczość. Unijne pożyczki nawet do 1 mln zł

01.02.2018
Przedsiębiorcy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, osoby bezrobotne powyżej 30. roku życia mogą starać się o wsparcie w formie pożyczek na projekty inwestycyjne oraz przedsiębiorczość. Pożyczki udzielane są także na realizację zadań rewitalizacyjnych.

wsparcie_na_zalozenie_firmy_640.jpg

Na rozwój przedsiębiorstw można pożyczyć nawet milion zł. Osobne pule środków zostały przeznaczone dla nowych firm oraz tych już bardziej zakorzenionych na rynku. 

Do 10 mln zł będą mogły pożyczyć spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe na modernizację budynków, w tym na wymianę źródeł ciepła, również z możliwością zastosowania odnawialnych źródeł energii. Oszczędności na eksploatacji budynku, niski koszt pożyczki i długi okres spłaty mogą pozwolić mieszkańcom modernizować budynki bez podnoszenia składek na fundusz remontowy. 

Osoby bezrobotne powyżej 30. roku życia będą mogły pożyczyć do 70 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Natomiast na realizację projektów rewitalizacyjnych będą udzielane pożyczki w wysokości od 300 tys. do 15 mln zł.

Małopolska pożyczka – gdzie szukać informacji?

Sprawdź, gdzie możesz starać się o pożyczkę. Pośrednicy finansowi w Małopolsce:

Wejdź na stronę BGK - menagera funduszu i dowiedz się więcej

Małopolska pożyczka