Rewitalizacja Parku Miejskiego w Miechowie

02.06.2021
Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją parku miejskiego w Miechowie. Celem przedsięwzięcia było utworzenie miejsca aktywnego wypoczynku, dającego szerokie możliwości rekreacji dla różnych grup wiekowych.

Realizacja projektu została poprzedzona w 2014 roku konsultacjami z mieszkańcami, tj. badaniem ankietowym oraz warsztatami planistycznymi. W uroczystym otwarciu parku wziął udział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wicemarszałek Łukasz Smółka przemawia podczas uroczystości w parku. Za nim stoją dwaj mężczyźni i banery Małopolska i Fundusze Europejskie.

Liczący 7,25 ha park miejski zyskał nową infrastrukturę sportową - korty do tenisa i boisko treningowe, trasę dla rowerzystów i rolkarzy, siłownię zewnętrzną oraz dwa place zabaw (cosmic splash i galaxy) - każdy dedykowany i dostosowany do konkretnej grupy wiekowej. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich powstało miejsce wyjątkowe, a zarazem nowoczesne i funkcjonalne

- mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nowa infrastruktura parkowa w Miechowie.

W ramach kompleksowej rewitalizacji parku przebudowano dotychczasowe alejki oraz sieć kanalizacji deszczowej. Wybudowano pergole i fontanny parkowe, oświetlenie, częściowe zagospodarowanie wyspy oraz montaż elementów małej architektury.

Nie zapomniano o potrzebach osób starszych i rodzicach przywożących małe dzieci w wózkach spacerowych, którzy bez przeszkód skorzystają z uroków parku

- dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Ogród Zen w parku w Miechowie.

Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi przebudowano tzw. „Dom ogrodnika”. Park zyskał nowe ogrodzenie, a jego obszar jest monitorowany. Nasadzono 1748 drzew i krzewów. Do odwiedzin parku zachęcić mają mieszkańców organizowane wydarzenia kulturalne i sportowe.

Plac zabaw dla dzieci, rakieta kosmiczna.Inwestycja współfinansowana jest z Funduszy Europejskich w ramach programu regionalnego. Wartość inwestycji to blisko 23 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 12,5 mln zł.