Ślubowanie pierwszoklasistów w Nieszkowicach Wielkich

11.10.2021
W poniedziałek, 11 października w Zespole Szkół Gminnych imienia Lotników Polskich w Nieszkowicach Wielkich odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W wydarzeniu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom pierwszych klas. Ślubowanie na pierwszoklasistę, to wyjątkowa uroczystość, która pozostanie na zawsze w pamięci najmłodszych uczniów. Życzę wszystkim uczniom radości i satysfakcji, jaką przynosi zdobywanie wiedzy i nauki

- powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Uroczystość ślubowania odbyła się w szkole, gdzie ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Bochnia” wykonano termomodernizację budynku. W szkole wykonano modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz w wymianą starych grzejników żeliwnych na nowe z zaworami termostatycznymi. Prace objęły również docieplenie ścian i stropów, a także wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej. 

Łączna wartość termomodernizacji to niemal 1 mln zł, dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich w Małopolsce to kwota 600 tys. zł.