Sprawujesz opiekę nad osobą starszą? Środki unijne mogą Ci w tym pomóc!

14.04.2021
Korzystając z bezpłatnej opieki wyręczającej w Domu Seniora Kraków ArmadaClinic lub w Domu Seniora Głogoczów ArmadaClinic tymczasowo zostaniesz zastąpiony w Twoich obowiązkach, a bliska Ci osoba zostanie otoczona wsparciem.

Dom Seniora Krakow, Dom Seniora Głogoczów, ArmadaClinic.jpg

Co to jest opieka wyręczająca?

Opieka wyręczająca jest to bezpłatny 14 – dniowy pobyt dla seniorów. Rodzina jest wyręczana w opiece nad osobą niesamodzielną. Opieka wyręczająca określana jest również jako opieka wytchnieniowa.

Jak wygląda opieka wyręczająca?

W ramach projektu zapewniony jest bezpłatny pobyt z opieką i pełnym wyżywieniem w pokojach dwuosobowych, a także całodobowe wsparcie specjalistów. Każdy z seniorów zostaje objęty profesjonalną i kompleksową opieką fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, pielęgniarek, doradców, którzy zadbają o jego zdrowie i dobre samopoczucie.  Opieka wyręczająca realizowana jest w:

  • Dom Seniora Kraków ArmadaClinic ul. Topografów 11
  • Dom Seniora Głogoczów ArmadaClinic , Głogoczów 1036

Domy Seniora ArmadaClinic to ośrodki całodobowej opieki przeznaczony dla seniorów, osób w podeszłym wieku oraz z niepełnosprawnościami, zaprojektowany w sposób nowoczesny, kompleksowy oraz pozbawiony barier architektonicznych.

Kto może skorzystać z bezpłatnej opieki?

Program jest dedykowany opiekunom nieformalnym osób niesamodzielnych oraz osobom niesamodzielnym.

Sprawdź swój rejon!

  1. dla mieszkańców gmin Kraków, Biskupice, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce , Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki przygotowano ofertę w Domu Seniora Kraków ArmadaClinic ul. Topografów 11 (infolinia: 12 444 56 88, pon. – pt. 9.00 – 17.00 www.opiekawyreczajaca.pl)
  2. dla mieszkańców Małopolski z wyjątkiem wcześniej wskazanych gmin przygotowano ofertę w Domu Seniora Głogoczów ArmadaClinic (infolinia: 12 274 95 00, pon. – pt. 9.00 – 17.00, www.centrumarmada.pl)

W jaki sposób możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy?

Krok 1. Rozmowa telefoniczna: skontaktuj się z doradcą za pomocą infolinii dla Twojego rejonu, przedstaw swoją sytuację oraz określ swoje potrzeby.

Krok 2. Czas na weryfikację: zgłoszenie musi zostać zweryfikowane przez zespół medyczny.

Krok 3. Nieodpłatna pomoc: po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia tymczasowo zostaniesz zastąpiony w Twoich obowiązkach oraz zostanie otoczona wsparciem bliską Ci osobę.

Wsparcie dla opiekunów

W ramach projektu na wsparcie i pomoc mogą liczyć również opiekunowie osób niesamodzielnych. Program dla tej grupy obejmuje indywidualne szkolenia tematyczne o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Dostęp do wiedzy opiekuńczej możliwy jest także za pomocą specjalnej infolinii.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.