Trzy dni z funduszami w Dąbrowie Tarnowskiej

Kategoria: Wydarzenia
17.09.2017
Szkolenia, warsztaty i lekcje na temat Funduszy Europejskich - tak przez ostatni weekend wyglądał rynek w Dąbrowie Tarnowskiej. Specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich udzielali porad i konsultacji dla mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i nie tylko.

Dabrowa-Tarnowska2_640.jpg

Przez edukację do zdobycia funduszy

Strefa Funduszy Europejskich "Małopolska Myśli o Tobie", która przez trzy dni gościła na rynku w Dąbrowie Tarnowskiej przyciągnęła wiele osób zainteresowanych tematyką pozyskania środków unijnych na realizację projektów w perspektywie 2014-2020. Osoby, które planują ubiegać się o środki unijne najczęściej pytały o możliwości przeznaczenia tych funduszy na założenie, albo rozwijanie już istniejących firm. Obecna perspektywa finansowa programu regionalnego przewiduje sporą część dotacji właśnie na przedsiębiorczość, unowocześnianie przedsiębiorstw i rozwój mikro, małych i średnich firm. 

Dabrowa-Tarnowska1_640.jpg

Innym tematem, który wzbudzał duże zainteresowanie są środki na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii i proekologiczne rozwiązania dla budynków mieszkalnych. Dużym powodzeniem cieszyły się także programy umożliwiające aktywizację osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz informacje dla osób zainteresowanych wzmocnieniem swojej pozycji na rynku pracy lub powrotem do aktywności zawodowej.

Dabrowa-Tarnowska3_640.jpg

Dobre przykłady

Dodatkową atrakcją Strefy Funduszy Europejskich w Dąbrowie Tarnowskiej  było spotkanie z beneficjentami funduszy unijnych, którzy pojawili się na stoiskach w trzecim dniu wydarzenia.

Dabrowa-Tarnowska4_640.jpg

Mogliśmy zobaczyć, na co pozyskali środki europejskie i dowiedzieć się czy jest to trudna sztuka. Stoiska prezentowali m.in.

  • Filia Centrum Podologicznego w Tarnowie  - dobór wkładek indywidualnych, dobór obuwia,
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - informacje na temat projektów aktywizujących zawodowo Małopolan przed 30. i po 30. roku życia, prezentacja projektu pn. Kierunek Kariera, prezentacja beneficjenta PO WER: PRODICTUM Sp. z o.o.,
  • Hen-Haft Henryka Poniewierska - prezentacja szytych własnoręcznie strojów ludowych,
  • Zakład Mechaniczny Precyzja - prezentacja urządzeń rozdrabniających do tworzyw stucznych, drewna i innych materiałów,
  • Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej - prezentacja lokalnych projektów,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - projektodawca pożyczkowego programu priorytetowego poprawa efektywności energetycznej – termomodernizacja budynków jednorodzinnych „Jawor”.
  • Powiat Dąbrowski - prezentacja projektów

    DSC_0809.jpg

Po solidnej dawce wiedzy dla wszystkich uczestników wystąpił zespół Serencza, który znany jest ze swoich inspiracji folklorem łemkowskim. Najmłodsi w tym czasie uczestniczyli w zabawach przygotowanych w strefie dla dzieci, w której brali udział w konkursach z nagrodami. Było też malowanie buziek w postaci bajkowe, bańki mydlane, puzzle, zdobienie ciasteczek i zabawa "Koło fortuny". Na koniec każdy mógł zrobić sobie kolorowe zdjęcie w przebraniu w bezpłatnej fotobudce.

DabrowaT-11.jpg

Już w najbliższy weekend, od 22 do 24 września zapraszamy do kolejnej Strefy Funduszy Europejskich w Chrzanowie. Więcej informacji na stronie www.strefa.fundusze.malopolska.pl