Z wizytą w gminie Sułkowice

09.09.2021
W poniedziałek, 6 września wicemarszałek Łukasz Smółka odwiedził gminę Sułkowice. Wspólnie z burmistrzem Arturem Grabczykiem i radnym województwa Robertem Bylicą odwiedził teren sportowo-rekreacyjny w Harbutowicach, a także spotkał się z druhami wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie gminy.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich powstały nowoczesne, ogólnodostępne i niekomercyjne obiekty sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców gminy Sułkowice. Umożliwią prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu związanych z grami zespołowymi oraz rozwojem dzieci i młodzieży. Także osoby starsze i seniorzy będą mogli prowadzić różnorodne formy aktywności

- mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rewitalizacja terenu sportowo-rekreacyjnego w Harbutowicach została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Łączna wartość projektu to ponad 900 tys. zł, w tym dofinansowanie z funduszy europejskich niemal 700 tys. zł. W ramach projektu powstało m.in. boisko ze sztuczną nawierzchnią i plac zabaw.

Spotkanie z druhami wszystkich jednostek OSP zwieńczyło wizytę w gminie Sułkowice. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy zaprezentowali swoją gotowość́ bojową.

Strażak jest synonimem i gwarantem bezpieczeństwa. To wyjątkowa służba, prawdziwe życiowe powołanie. W przyszłości Wy również będziecie służyć mieszkańcom, nieść pomoc, kiedy będą tego potrzebować. Cieszę się, że jesteście! Dziękuję za Waszą służbę i życzę powodzenia w wypełnianiu tej niełatwej misji

- podkreślił na zakończenie spotkania wicemarszałek Łukasz Smółka.