Zapraszamy na Festiwal Zawodów 2024

Opublikowano: 19.04.2024

Już 24 i 25 kwietnia odbędzie się XI Festiwal Zawodów. To niepowtarzalna okazja na dobre zaplanowanie kariery dla uczniów kończących szkoły podstawowe. Przygotowaliśmy dla nich możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe. Porad w dobrym zaplanowaniu kariery udzielać będą doradcy edukacyjno-zawodowi.

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców do udziału. Festiwal Zawodów odbędzie się 24 i 25 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO (Kraków, ul. Galicyjska 9). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a rejestracja jest dostępna na stronie http://www.festiwalzawodow2024.pl

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Dlatego wszystkich uczniów, którzy ciągle zastanawiają się jaki zawód wybrać, zachęcamy również do skorzystania z dostępnej aplikacji zawodometr.pl. Warto wykonać test i poznać swoje mocne strony, a wyniki omówić z doradcą zawodowym na Festiwalu.

W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. Będą mogli również uczestniczyć w warsztatach tematycznych (są jeszcze miejsca http://festiwalzawodow2024.pl/warsztaty/)

Rodzicom uczniów dedykowany będzie w godz. 16:00-18:00 warsztat online z doradztwa edukacyjno-zawodowego pod nazwą „Rodzic wspiera, młodzież wybiera”. Warsztaty dostępne będą pod adresem: www.festiwalzawodow2024.pl/rodzic  

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej dla projektu „Zawodowa Małopolska”, będącego operacją o znaczeniu strategicznym dla regionu.

#FunduszeUE #praca #zawód #małopolska

 

Serdecznie zapraszamy!