Jak Pozyskać Zamówienie i Podpisać Umowę-Procedura Uzyskania Zamówienia Krok Po Kroku. Szkolenie Praktyczne Dla Wykonawców

Opublikowano: 22.04.2025

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym jednodniowym szkoleniu organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzonym przez firmę Polski Instytut Rozwoju Sp. z o.o. pn. „JAK POZYSKAĆ ZAMÓWIENIE I PODPISAĆ UMOWĘ – PROCEDURA UZYSKANIA ZAMÓWIENIA KROK PO KROKU. SZKOLENIE PRAKTYCZNE DLA WYKONAWCÓW”. Najbliższe szkolenie odbędzie się w Krakowie w dniu 7 maja 2025 r. (środa) w godzinach 9:00-16:00.

1.    Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP oraz osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych i specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych.

Każde ze szkoleń kończy się ankietą ewaluacyjną oraz testem weryfikującym wiedzę uczestników nabytą w trakcie szkolenia. W ramach szkolenia uczestnicy w terminie 5 dni od daty szkolenia będą mogli zwrócić się do Polskiego Instytutu Rozwoju Sp. z o. o. z dwoma pytaniami dotyczącymi udziału w procedurze zamówieniowej.  

2.    Uczestnikiem szkolenia mogą być:

  1. Przedsiębiorcy z sektora MŚP  
  2. Osoby zatrudnione w sektorze MŚP

3.    Zapewniamy dla uczestników:

  1. Przerwy kawowe oraz przerwę obiadową
  2. Materiały szkoleniowe
  3. Certyfikat ukończenia szkolenia

4.    Szkolenie składa się z następujących obszarów tematycznych:

  1. Kluczowe regulacje prawne (prawo zamówień publicznych, dyrektywy UE, Kodeks cywilny, ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów).
  2. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) z perspektywy wykonawcy (możliwość wpływania Wykonawcy na treść SWZ; skutki złożenia oferty przy braku reakcji Wykonawcy na nieścisłości w treść SWZ).
  3. Jak uniknąć błędów i nieprawidłowości w składanych ofertach. Poza cenowe kryteria oceny ofert. Analiza ofert innych Wykonawców.
  4. Projekt umowy, klauzule niedozwolone – analiza projektu umowy na etapie składania oferty jako niezbędny element wyceny.
  5. Unieważnienie postępowania przez Zamawiającego – konsekwencje dla Wykonawcy.

5.    Trener

Radca prawny specjalizujący się w zamówieniach publicznych, trener, doradca i wykładowca studiów podyplomowych z doświadczeniem jako pracownik zamawiającego oraz kontroler zamówień publicznych.

Dzięki praktyce zawodowej posiada szeroką wiedzę nie tylko z zakresu przygotowania dokumentacji przetargowych oraz prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia, ale również z zakresu finansowania projektów infrastrukturalnych i środowiskowych, jak również z zakresu odpowiedzialności osób na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej, pracowników zamawiającego oraz podmiotów biorących udział w postępowaniach przetargowych. Występuje jako pełnomocnik wykonawców i zamawiających w postępowaniach przed sądami wszystkich instancji oraz Krajową Izbą Odwoławczą.

6.    Jak się zgłosić?  

Aby mogli Państwo wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: Link do zgłoszenia  

 Sugerujemy zapisanie się na szkolenie jak najszybciej po otrzymaniu zaproszenia. Po sprawdzeniu kwalifikowalności zgłoszenia oraz jego akceptacji każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie rezerwacji drogą elektroniczną na wskazany adres e-mail w formularzu zgłoszeniowym. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. 

 Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, związane z wiarygodnością szkoleń, przesyłamy film promocyjny, który wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Technologii nagraliśmy podczas szkolenia w Krakowie. Film jest dostępny na stronie Ministerstwa na Facebook'u - https://fb.watch/rehVWpMtaj/


Dodatkowo na stornie gov.pl jest informacja dot. szkoleń, które współorganizujemy - Szkolenia dla przedsiębiorców - Ministerstwo Rozwoju i Technologii - Portal Gov.pl  

W przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 po numerem telefonu 530 012 713 oraz adresem e-mail: pzp@pir.edu.pl