Konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich dla małopolskiej młodzieży

Opublikowano: 18.10.2023

Co to jest Unia Europejska? Jakie kraje należą do Unii? Czym zajmują się unijni komisarze? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy lekcji europejskich w ramach Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich „Funduszowa Essa”.

O Konkursie

Konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich „Funduszowa Essa” adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Do współorganizacji Konkursu zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu naszego województwa. Uczestnicy Konkursu będą rywalizować między sobą w zakresie wiedzy związanej z Funduszami Europejskimi, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej oraz samorządu województwa małopolskiego.

W Konkursie „Funduszowa Essa” mogą wziąć udział maksymalnie dwie szkoły z każdego z 22 powiatów województwa małopolskiego (19 powiatów oraz Kraków, Nowy Sącz i Tarnów jako miasta na prawach powiatu). Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie odpowiedzi na wysłane poprzez e-mail zgłoszenie z potwierdzeniem zakwalifikowania do udziału w Konkursie.

Przebieg konkursu

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozegra się w szkole zakwalifikowanej do konkursu, gdzie specjaliści Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich poprowadzą lekcje europejskie w okresie od 6 listopada 2023 r. do 26 stycznia 2024 r. W ramach powyższych lekcji przeprowadzony zostanie quiz wiedzy z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Kahoot. Na etapie szkolnym zostanie wyłonionych po 3 finalistów z każdej szkoły. 

Drugi etap, a zarazem finał Konkursu, odbędzie się w lutym przyszłego roku.  Wezmą w nim udział uczniowie wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkolnych.  Zwycięzcy Konkursu „Funduszowa Essa”, zostaną wybrani w finałowym quizie wiedzy. Finaliści otrzymają nagrody o łącznej wartości 5,5 tyś. zł.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez adres e-mail: pife.tarnow@umwm.malopolska.pl
Zgodnie z Regulaminem konkursu o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. 

Termin zgłoszeń

Na zgłoszenia czekamy w terminie od 23 października 2023 r., od godziny 10:00 do 30 października 2023 r. do godziny 12:00.

Zachęcamy do udziały w konkursie pn. „Funduszowa Essa”. Nagrody czekają!
 

Dokumenty

pdf

559 KB

Obowiązujący od
18.10.2023

docx

107.6 KB

Obowiązujący od
18.10.2023

docx

105.09 KB

Obowiązujący od
18.10.2023

pdf

450.28 KB

Obowiązujący od
18.10.2023